Atskatoties uz paveikto sportā 2019.gadā

08.01.2020.
2019.gads Daugavpilī ir bijis piepildīts ar dažādiem sporta pasākumiem, sacensībām un turnīriem, kuros piedalījušies ne tikai daugavpilieši, bet arī citu pilsētu un valstu sportisti. Mūsu sportisti izcīnījuši svarīgas godalgas un nesuši Daugavpils vārdu pasaulē. Atskatoties uz 2019.gadu sportā, droši var secināt, ka sports mūsu pilsētā ir piepildīts un spēcīgs.

Aizvadītajā gadā mūsu pilsētā ir norisinājušās 12 sporta nometnes, kuras paredzētas sporta skolu audzēkņiem, lai jaunie sportisti varētu uzlabot un pilnveidot savas iemaņas. Notika 6 dienas un 6 diennakts nometnes, kurās kopā piedalījās 1132 dalībnieki. Nometnes tika rīkotas 17 sporta veidos- futbols, volejbols, brīvā cīņa, biatlons, grieķu-romiešu cīņa, bokss, svarcelšana, peldēšana, brīvā cīņa sievietēm, paukošana, ložu šaušana, vieglatlētika, airēšana, vingrošana, hokejs, daiļslidošana.

Neatņemama pilsētas sporta dzīve ir arī pilsētas čempionāti, kuri norisinās nepārtraukti, aicinot būt aktīviem un atbalstīt sportu pilsētā gan profesionāliem sportistiem, gan amatieriem. Aizvadītā gada laikā Daugavpilī notika 22 čempionāti, 17 sporta veidos. Ikvienam bija iespēja piedalīties- futbola, hokeja, basketbola, pludmales volejbola, šaušanas, makšķerēšanas, vieglatlētikas, svarcelšanas, karatē, orientēšanās, boksa, volejbola, dambretes, 7x7 futbola, ielu basketbola, peldēšanas un rollerslēpošanas čempionātos. Ne mazāk svarīgs fakts, ka kopā čempionātos piedalījušies vairāk kā 1800 dalībnieki.

Tautas sporta pasākumi pulcēja vairāk kā 4000 dalībniekus un skatītājus. Pilsētā notika gan jau tradicionāli pasākumi, kā, piemēram, Sieviešu dienas sacensības, Sniega diena, skrējiens “Daugavpils-Mežciems”, Jaungada skrējiens. Taču 2019.gadā bija arī jauni pasākumi pilsētas iedzīvotājiem kopā ar ģimenēm un viesiem. Tā, piemēram, Stropu centrālajā pludmalē jūlijā norisinājās Ģimenes sporta diena, kuru apmeklēja vairāk kā 1000 dalībnieki, augustā notika Pirmais Starptautiskais airēšanas festivāls uz pūķu laivām “Dragon Boat”, kurā dalību ņēma vairāk kā 500 airētāju. Lai labāk iepazīstinātu ar pilsētas sportu, tika rīkots “Daugavpils Sporta festivāls”, kurā piedalījās 20 organizācijas un apmeklēja apmēram 900 cilvēki.

Pilsētā tika atbalstīti arī vairāki sporta pasākumi, kurus rīkoja un organizēja biedrības un organizācijas. Kopā notika 50 pasākumi, kurus rīkoja 36 biedrības. Notika tādi pasākumi, kā, Latgales WKF karatē sacensības, pilsētas svētku senioru futbola turnīrs, Pasaules reitinga sporta deju sacensības “WDSF Daugavpils Open 2019”, Velokross, Daugavpils Pusmaratons, Drifts un daudz citu sporta pasākumu, kuros kopā piedalījās vairāki tūkstoši dalībnieku. Otro gadu norisinājās arī Eiropas čempionāts hortingā, kurā startēja dalībnieki no 10 valstīm.
Bija arī tādi pasākumi, kuri Daugavpilī notika pirmo reizi. Ziemeļvalstu čempionāts cīņā, kurā piedalījās 270 sportisti no 8 valstīm. Pirmo reizi notika arī ielu sporta svētki “Ghetto Games”, kuri pulcēja 1400 dalībniekus.

Jūlijā mūsu sporta skolu sportisti piedalījās VIII Jaunatnes Olimpiādē, Jelgavā. Daugavpils uz Jelgavu devās ar 202 sportistu delegāciju un startēja 19 sporta veidos. Mūsu delegācija saņēma 80 medaļas- 23 zelta, 28 sudraba un 29 bronzas.

Šajā gadā teicamus rezultātus uzrādīja arī mūsu pilsētas sportisti ne tikai Latvijas mēroga sacensībās, bet arī Pasaules un Eiropas čempionātos.
Anastasija Grigorjeva- 3. vieta Eiropas čempionātā cīņā, 1. vieta Eiropas spēlēs Minskā
Anastastija Kravčenoka- 1. vieta Eiropas čempionātā pludmales volejbolā, izcīnīta ceļazīme uz Tokijas Olimpiskajām spēlēm
Ramina Mamedova- 3. vieta Eiropas čempionātā cīņā
Andžejs Ļebedevs un Oļegs Mihailovs- 3. vieta Eiropas čempionātā spīdvejā pāriem
Deniss Vasiļjevs- 6. vieta Starptautiskās slidošanas savienības “Grand Prix” sērijas 5.posms
Jurijs Semjonovs- 4. vieta Pasaules čempionātā para peldēšanā, iegūta ceļazīme uz Tokijas Olimpiskajām spēlēm 2020.gadā
Dmitrijs Valainis- 2. vieta Pasaules čempionātā ratiņpaukošanā ar floreti un 3. vieta Pasaules čempionātā ratiņpaukošanā ar zobenu
Žanna Čvečkovska-2. vieta Eiropas čempionāts iekštelpu airēšanā
Eduards Pupels- 4. vieta Eiropas čempionāts iekštelpu airēšanā
Vija Frīda- 2. vieta Latvijas čempionātā riteņbraukšanā
Alfrēds Kokins- 1. vieta Eiropas čempionātā svarbumbu celšanā

Savus rezultātus uzrādīja un turpina sevi pieradīt arī pilsētas komandas. BFC Daugavpils spēlēja Futbola virslīgā, FC Lokomotiv/Daugavpils turpina spēlēt telpu Futbola virslīgā, un HK “Dinaburga” arī turpina cīņu hokeja virslīgā. Sieviešu volejbola komanda “miLATss” spēlē Baltijas volejbola līgā, savukārt vīriešu volejbola komanda “VK Ezerzeme” izcīnīja 3. vietu Latvijas čempionātā.
Daugavpilī ļoti aktīvi ir arī sporta veterāni. 2019.gadā Daugavpilī notika 56. veterānu sporta spēles, ko organizēja Latvijas Sporta Veterānu savienība. Daugavpils pilsēta kopvērtējumā ieguva 2. vietu un absolūtajā kopvērtējumā 2. vietu. Ļoti veiksmīgi starti daugavpiliešiem bija volejbolā, futbolā un peldēšanā.

Sports Daugavpilī 2019.gadā ir bijis patiešām piesātināts ar dažāda mēroga sacensībām, čempionātiem un turnīriem. Sportisti ir piedalījušies Latvijas čempionātos un sacensībās, devušies uz čempionātiem Eiropā un Pasaulē, lai godam nestu savu un pilsētas vārdu. Liels prieks un paldies jāsaka ikvienam sportistam, trenerim un atbalstītājam, kas visa 2019.gada garumā ir strādājuši, trenējušies un guvuši rezultātus. Ar tikpat lielu uzņēmību kopā strādāsim, trenēsimies un veidosim bagātu sporta dzīvi arī 2020.gadā!