Sapnis kopš bērnības bija kļūt par treneri

07.11.2019.
Jaunā basketbola trenere Irina Sokolova ir sākusi strādāt par treneri un kopā ar jaunajiem basketbolistiem mācās un pilnveido arī sevi kā speciālistu, lai varētu sniegt vislielāko ieguldījumu savu sportistu attīstībā un fiziskajā sagatavotībā.

Irina ar sportu sāka nodarboties jau 8 gadu vecumā, sākumā mēģinot sevi volejbolā, taču uzreiz pēc tā izmantoja iespēju un sāka trenēties basketbolā. Viņas pirmā trenere bija Irina Romaņenko, kura sniegusi arī lielu ieguldījumu jaunās treneres attīstībā un turpmākās karjeras izvēlē. Viņa pati ir spēlējusi gan skolas komandā, gan Daugavpils Universitātes komandā. Šajā komandā Irina spēlē arī šobrīd, startējot Baltijas basketbola līgā. Kā atzīst pati Irina, tad viņas trenere ir sniegusi lielu atbalstu visu šo gadu laikā, ko dažkārt nav saņēmusi no citiem cilvēkiem. Ar patīkamām emocijām Irina atceras, kādu spēli pret “Jūrmalas” komandu, kad viņai izdevās iemest 35 punktus, lai gan tajā reizē nebija pārliecināta par savu spēli.

To, ka viņa grib kļūt par treneri, viņa saprata jau mācoties 6.klasē un nekur šo mērķi nepazaudēja. Mērķtiecīgi gāja tam pretī un šobrīd ir to sasniegusi.
Šobrīd Irina mācās DU par sporta skolotāju un jau 3 mēnešus strādā kā treneris Daugavpils Bērnu un Jaunatnes sporta skolā. Viņa savu darbu ir uzsākusi ar meitenēm 2011.dz.g. un kopā ar treneri Raivi Kokinu trenē puišus 2009.-2010.dz.g. Treniņu grafiks ir saspringts, treniņi ir gandrīz katru dienu, līdz ar ko darba ir daudz. Lai gan sacensības jaunajiem basketbolistiem tikai plānojas nākamajā gadā, šobrīd trenere strādā, lai iemācītu pašus pamatus un disciplīnu, kas ir svarīga esot sportā. Bet kā saka pati jaunā trenere, tad ar puišiem ir strādāt nedaudz vieglāk, jo viņi uz nodarbībām parasti nāk sagatavojušies un vairāk motivēti. Taču strādājot ar puišiem, svarīgi ir arī parādīt savu raksturu un nostāju, lai viņi uzreiz saprastu, ka no treneres nekādu atlaižu nebūs. Savukārt, ar meitenēm jāstrādā vairāk un dažkārt arī ar katru individuāli. Uz jautājumu, kas ir svarīgākais treniņu procesā, Irina atbildēja, ka ļoti svarīga ir tieši komunikācija. Trenerei ir svarīgi zināt, kā jūtas viņas audzēkņi un lai sportisti saprastu, ko no viņiem vēlas trenere. Irina saka, ka trenerim tāpat ir svarīgi būt atklātam un motivētam strādāt. Viņa savu motivāciju rod atskatoties uz padarīto un redzot, kas vēl ir jāizdara. Tas neļauj nolaist rokas un turpināt strādāt.

Lai gan Irinai nav daudz brīva laika, viņai ārpus darba sporta skolā, mācībām un saviem treniņiem, patīk zīmēt, braukt ar automašīnu un, protams, pavadīt laiku kopā ar ģimeni.
Lieliski, ka mūsu pilsētā ir šādi jauni un apņēmīgi cilvēki, kuri ir gatavi strādāt sportā un attīstīt jaunos sportistus. Gribam novēlēt jaunajai trenerei turpināt strādāt, pilnveidot sevi un savus sportistus. Lai nekad nezūd motivācija un gribasspēks strādāt ar sportistiem un sevi!