Latvijas Orientēšanās nakts noslēgusies

01.10.2019.
1600 dalībnieku 11 Latvijas pilsētās. Latvijas orientēšanās nakts aizvadīta! Jau trešo gadu Eiropas sporta nedēļas ietvaros Latvijas Orientēšanās federācija visiem aktīvās atpūtas interesentiem sarūpēja neaizmirstamu un aizraujošu piedzīvojumu – Latvijas orientēšanās nakti, kur 11 Latvijas pilsētās un novados bez maksas varēja izmēģināt spēkus orientēšanās rogainingā tumsā.

Rogainings ir viens no orientēšanās sporta veidiem, kur komandu (2 līdz 5 dalībnieku sastāvā) uzdevums ir noteiktā kontrollaikā pašu izvēlētā secībā apmeklēt kontrolpunktus, ar mērķi savākt pēc iespējas lielāku ieskaites punktu summu. Kontrolpunkti izvietoti plašā apvidū, un tiem ir dažādas vērtības, tāpēc rezultātu izšķir ne tikai fiziskā sagatavotība, bet arī stratēģija – komandas izvēlētais maršruts.
Latvijas orientēšanās naktī, kas šoreiz notika 27. septembra vakarā, ap 1600 dalībnieku Talsos, Vecumniekos, Liepājā, Limbažos, Olainē, Cēsīs, Daugavpilī, Tukumā, Salaspilī, Siguldā un Rīgā devās trīs stundu ilgās rogaininga sacensībās. Starp dalībniekiem bija gan pieredzējuši orientieristi, gan ģimenes ar maziem bērniem, un daudzi šajā vakarā orientēšanās sporta burvību izbaudīja pirmo reizi.
Daugavpilī Latvijas Orientēšanās nakts pulcēja ap 140 dalībniekus, kur OPEN grupā uzvaru izcīnīja komanda “Лоси”, ģimeņu konkurencē “Stiga family” un sieviešu konkurencē “Lava”.

Pasākumu organizēja Latvijas Orientēšanās federācija sadarbībā ar Daugavpils Sporta pārvaldi, orientēšanās klubu “Stiga” un Latvijas Sporta federāciju padomi.