Daugavpils basketbolistes iegūst bronzu Eiropas meiteņu basketbola līgā

21.10.2019.
Aizvadītajā nedēļās nogalē Daugavpilī bija ieradušās meiteņu basketbola komandas, lai piedalītos Eiropas meiteņu basketbola līgas 1.posma spēlēs. Spēles norisinājās trīs dienas, Daugavpils Olimpiskajā centrā un par uzvaru cīnijās 8 U-17 meiteņu komandas.

Eiropas Meiteņu basketbola līga rīko plašākās starptautiskās jauno meiteņu basketbola sacensības Eiropā un šī līga ir ievērojami attīstījusies un paplašinājusies. Jāatzīmē, ka spēlētājas bija ieradušās no 6 valstīm- Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Krievijas un Polijas.

Sacensību pirmajā dienā, 18.oktobrī, notika arī atklāšanas ceremonija, kurā piedalījās visas komandas un treneri, EGBL pārstāvis Alvis Daugavietis, Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Dukšinskis un Daugavpils Sporta pārvaldes vadītāja vietnieks Imants Lagodskis. Pozitīvu emociju lādiņu sniedza “Factory Kingz” hip hop deju grupa.

Īpaši jāatzīmē Daugavpils komandas līdzjutējus, kuri bija gatavojušies šīm spēlēm un sniedza lielisku atbalstu meitenēm katrā spēlē. Tāpat paprāvs pulks atbalstītāju bija ieradušies arī no Lietuvas, lai atbalstītu savas spēlētājas.

Daugavpils komanda uzrādīja šajā līgā teicamu rezultātu. Meitenēm šo dienu laikā bija jāaizvada vairākas spēles savā grupā un no 5 spēlēm mūsu basketbolistes pārliecinoši uzvarēja 4 spēles, piekāpjoties tikai Rīgas komandai.

Pēc trīs dienu spēlēm, 1.vietu ieguva komanda no Sanktpēterburgas “BT COP II”, 2.vieta “BS RĪGA/JUGLA” un 3.vieta mūsu komandai “DAUGAVPILS SS”.