Daugavpilieši ceļā uz Olimpiskajām spēlēm

27.09.2019.
Nākamā gada vasarā notiks vasaras Olimpiskās spēles. Tās notiks Japānas pilsētā Tokijā no 2020. gadā 24. jūlija līdz 9. augustam, bet atsevišķi notikumi jau norisināsies no 22. jūlija. Šajās olimpiskajās spēlēs tiks pārstāvēta arī Daugavpils pilsēta.

Uz šo spēļu paralimpiskajām spēlēm dosies para peldētājs Jurijs Semjonovs.Paralimpiskās spēles notiks no 25.augusta līdz 6.septembrim. Viņš savu gatavošanos uzsāka paralimpiskajām spēlēm jau gadu iepriekš martā, kad notika Pasaules čempionāta viens no posmiem, kurā bija jāizpilda kvalifikāciju, lai noskaidrotu, kādā grupā varēs sportists startēt tālāk. Šajā posmā viņam izdevās izpildīt normatīvus arī priekš Eiropas čempionāta. Eiropas čempionātā Jurijs izcīnīja zeltu un bronzu. Tālāk jau kvalifikācija un gatavošanās turpinājās šī gada aprīlī, kad Glazkovas sacensībās viņš izpildīja visus noteiktos normatīvus Pasaules čempionātam. Pasaules čempionātā viņš startējot 100 metru peldējumā, uzrādīja 1:09,89, izcīnīja ceturto vietu un ieguva ceļazīmi uz Tokijas paralimpiskajām spēlēm. Šobrīd Jurijam tuvākajā laikā nav paredzēti lieli starti, tomēr viņš plāno piedalīties dažādos Latvijas čempionātos, lai pilnveidotu savu līmeni.

Uz Tokiju dosies arī mūsu pludmales volejboliste Anastasija Kravčenoka ar pārinieci Tīnu Graudiņu. Anastasija ar Tīnu piedalījās olimpiskās kvalifikācijas turnīrā, kur sportisti cīnījās par iespēju doties uz Tokiju. Meitenēm šajā turnīrā kopā bija 8 spēles, no kurām 5 bija uzvaras. Izšķirošajā mačā ar 2-1 meitenes pieveica čehietes un ieguva ceļazīmes uz Tokijas Olimpiskajām spēlēm 2020.gadā. Jāatgādina, ka meitenes piedalījās Eiropas čempionātā pludmales volejbolā, kurā lieliski startējot, kļuva par Eiropas čempionēm pludmales volejbolā. Meitenes atzīmēja, ka tagad būs salīdzinoši un neierasti brīvāks periods, jo ceļazīme ir jau nopelnīta. Viņas bija gatavas turpināt saspringtus treniņus un ievērot trenera uzstādīto režīmu.
Liels prieks, ka tieši Anastasija un Tīna būs pirmās Latvijas pludmales volejbolistes, kuras pārstāvēs Latviju olimpiskajās spēlēs.

Cīņa par dalību Tokijas olimpiskajās spēlēs turpinās arī mūsu izcilajai cīkstonei Anastasijai Grigorjevai. Pēc ilgāka laika pārtraukuma Anastasija atgriezās lielajā sportā ar lielisku rezultātu, kļūstot par Eiropas čempionāta bronzas godalgas īpašnieci. Savukārt, jūnijā cīkstone piedalījās Eiropas spēlēs, kur pārliecinoši kļuva par to uzvarētāju. Septembrī Anastasija devās uz Kazahstānu, lai piedalītos Pasaules čempionātā cīņā. Pirmajā cīņā pārliecinoši uzvarēja, savukārt, otrajā cīņā nācās atzīt mongolietes pārākumu, līdz ar ko neizdevās tikt arī tālāk un šajā reizē ceļazīme uz spēlēm vēl netika iegūta. Bet pārdzīvot nav pamata, jo kā atzīst arī pati sportiste, lai gan olimpiskā atlase ir nežēlīga, viņa turpinās mērķtiecīgi gatavoties un viss izdosies. Kopā ar treneriem un savu komandu viņa veiks kļūdu labojumu un pilnveidos savu treniņprocesu. Mūsu cīkstonei nākamgad ir divas iespējas, kā nokļūt uz Tokiju. Vai nu jātiek kontinentālajā kvalifikācijas turnīra finālā vai pasaules kvalifikācijas turnīra finālā.
Nākamais starts Anastasijai būs martā Ungārijā, kad startēs Eiropas kvalifikācijas turnīrā. Bet mēs esam vairāk kā pārliecināti, ka mūsu sportistei tas izdosies un Daugavpils Tokijas olimpiskajās spēlēs būs pārstāvēta kuplā skaitā.

Mums jābūt lepniem par saviem sportistiem, kuri ne tikai startēs Tokijas Olimpiskajās spēlēs un pārstāvēs pilsētu un Latviju, bet arī par ikkatru sportistu sasniegumu un rezultātiem. Novēlam mūsu sportistiem sasniegt vēl nebijušus rezultātus, nezaudēt cīņassparu gan treniņos, gan sacensībās. Uzvar tas, kurš nepadodas.