Aktīvākie skrējēji un aktīvisti izskrien 54.skrējienu “Daugavpils-Mežciems”

30.09.2019.
Daugavpils cietoksnis, septembra izskaņā, 28.septembrī, bija piepildīts ar skrējiena “Daugavpils-Mežciems” dalībniekiem, līdzjutējiem un entuziastiem. Šajā gadā dalībnieku pulku veidoja vairāk kā 500 skrējēji, dažādās distancēs.

Skrējiens iesākās ar mazāko un aizrautīgo dalībnieku skrējienu, 200m un 700m distancēs devās zēni un meitenes. Pēc tam jau lielākie skrējēji devās 2km trasē, kurā piedalījās 80 dalībnieki. Patiesi lieliski redzēt to, kā aktīvi kopā ir bērni ar ģimenēm. Tēti, mammas, brāļi un māsas skrien kopā un viens otru atbalsta. Visi bērnu skrējiena dalībnieki saņēma piemiņas medaļas un nelielas balviņas.

Tautas skrējienā piedalījās (5km) 174 dalībnieki, kuri bija ne tikai Daugavpils skrējēji un aktīvisti, bet arī dalībnieki no Lietuvas, Baltkrievijas un citām pilsētām. Šīs distances kopvērtējumā 1.vietu ieguva un 17 minūtēs un 22 sekundēs noskrēja Daniels Buko no Līvāniem. 2.vietā Kaspars Kravalis (17min 52sek) un 3.vieta Deividas Zakševskis, komanda RCN (17min 55sek).

Šī skrējiena garākajā distancē- 10km devās 78 dalībnieki. Labāko rezultātu kopvērtējumā uzrādīja Dmitrijs Jurkevičs, noskrienot šo distanci 32 minūtēs 45 sekundēs. 2.vieta Jevgēnijam Turkinam (SK Tērauds) rezultāts 32 minūtes 53 sekundes, 3.vieta Aleksandrs Raščevskis (Daugavpils Runners), viņa rezultāts 36 minūtes 18 sekundes.

Atrodoties Cietoksnī arī starts lielajām distancēm tika dots ar lielgabala šāvienu, kas sniedza īpašu atmosfēru un pozitīvu lādiņu skrējienam. Jāatzīmē, ka abas šīs distances šajā gadā tika sertificētas un sportistu uzrādītie rezultāti tika iekļauti viņu individuālajos kopvērtējumos.

Savu ieguldījumu skrējiena vēsturē un attīstībā ir sniedzis arī Vladimirs Dribincevs un viņa ģimene turpina atbalstīt skrējienu arī šobrīd, sarūpējot nelielas motivējošas balvas.

Jau otro gadu “Daugavpils-Mežciems” skrējienā savā distancē devās arī nūjotāji. Šogad 5km nūjošanas trasē devās 42 aktīvi un enerģiski nūjotāji. Kopvērtējumā 1.vieta Karinai Ludžiniecei, 2.vieta Jevģenijam Tarvidam un 3.vieta Jeļenai Galilejevai.

Ar visiem skrējiena rezultātiem var iepazīties: https://www.sportlat.lv/rezultati/1354/54-daugavpils-skrejiens-daugavpils-mezciems-2019/2905

Daugavpils pilsētas pašvaldības iestāde “Sporta pārvalde” izsaka pateicību skrējiena organizēšanā arī: Daugavpils Pašvaldības policijai, Valsts Policijai, Daugavpils Satiksmei, Daugavpils komunālās saimniecības pārvaldei, Labiekārtošana-D un, protams, sacensību norises vietas saimniekiem- Daugavpils Cietoksnim.

Liels paldies arī Tūrisma klubam “Sniegpulkstenītei”, “Funny Land” piepūšamajām atrakcijām, ēdinātājiem “XL Kebab”, ‘Chuca-Chacha” animatoriem, Valsts Policijas Bebram Bruno un runcim Rūdim. Par muzikālo noformējumu rūpējās “D-Pro Dj School”.

Ar prieku un gandarījumu gaidīsim un gatavosimies nākamā gada skrējienam, jo tas būs īpašs-jubilejas 55.skrējiens “Daugavpils-Mežciems”.