Iesācējiem lieliska iespēja bez maksas apgūt orientēšanās sportu

26.08.2019.
Šogad Latvijas Orientēšanās federācija (LOF) sadarbībā ar akciju sabiedrību “Latvijas Valsts meži” (LVM) uzsākusi projektu “Mežs ir tavs stadions”, kā ietvaros ikviens, kurš vēlas nodarboties ar fiziskām aktivitātēm dabā, var bez maksas pieredzējušu instruktoru pavadībā iepazīt orientēšanās sporta burvību.

Statistika liecina, ka 2018. gadā orientēšanās sacensībās Latvijā piedalījās vairāk nekā 15 000 orientieristu, turklāt ar katru gadu orientieristu skaits tikai palielinās. Lai sabiedrību vēl vairāk pievērstu veselīgam dzīves dzīvesveidam, un, kas zina, izaudzinātu pat kādu pasaules līmeņa sportistu, LOF šajā pavasarī ieviesusi līdz šim nebijušu akciju “Mežs ir tavs stadions”, kuras mērķis ir attīstīt orientēšanās dzīvi un kultūru visos Latvijas reģionos.
Šī projekta ietvaros vairākos Latvijas orientēšanās seriālos ikviens interesents var apgūt orientēšanās pamatus, izejot bezmaksas apmācības, kā arī piedaloties sacensībās, dodoties mežā īpašā LVM distancē, kas paredzēta iesācējiem. Projekts “Mežs ir tavs stadions” tiek īstenots 30 orientēšanās sporta sacensībās sešos orientēšanās seriālos Latvijā –“Siguldas Kompass”, “Valmieras Magnēts”, “Jelgavas Alnis”, “Saldus ABC”, “Daugavpils Orientieris” un “Madonas kausi”. Turklāt šīs sacīkstes notiek interesantos un aizraujošos apvidos, un tā ir lieliska iespēja iepazīt dzimtās zemes burvību un mežu dažādību.
Lielisko iespēju bez maksas kvalificēta trenera pavadībā apgūt orientēšanās sporta pamatus jau izmantojuši vairāki simti interesentu visā Latvijā, bet tie, kas to nav paspējuši, neko nav nokavējuši, jo orientēšanās rudens sezonā paredzētas vēl vairākas “Mežs ir tavs stadions” sacensības arī Daugavpils pusē. Piemēram, 29. augustā Rugeļu mežā pie elektrolīnijas sacensību dalībniekus priecēs skaisti purva un Daugavas gravu skati, 19. septembrī sacensības notiks Apvedceļa mežā uz vecā poligona ceļa, lai izbradātu neskaitāmus vecākus un jaunākus izcirtumus šogad atjaunotā kartē, bet 17. oktobrī sacensību seriāla sezonas noslēgums būs vēl vienā atjaunotā kartē ēnainajā Mežciema mežā pie zirgu manēžas.

Dalībnieki tiek aicināti ierasties 17:30 uz kopīgām apmācībām. Starts jebkurā laikā no 17:00 līdz 18:30 (oktobra kārtās no 16:00 līdz 17:30).
Uz tikšanos mežā!

“Mežs ir tavs stadions” rudens sacensību kalendārs
“Daugavpils Orientieris”
29.08. – Rugeļi
19.09. – Apvedceļš
17.10. – Mežciems

Starts ceturtdienās no 17.00 līdz 18.30 (oktobrī no 16.00 līdz 18.00).
Informācija par sacensībām: www.okstiga.com