Jau 6.jūlijā Daugavpilī vērienīgākais ielu sporta festivāls “Ghetto Games”

28.06.2019.
6.jūlijā pašā Daugavpils sirdī, Vienības laukumā, aizritēs viens no vērienīgākajiem ielu sporta festivāliem Latgales reģionā – “Ghetto Games Daugavpilī”. Tajā būs iespēja mēroties spēkiem “Ghetto Basket” 3x3 ielu basketbolā, “Ghetto Football” 3:3 turnīrā, pārbaudīt savu veiklību spēka trasē, kā arī izmēģināt dažādas sporta atrakcijas.

Paralēli starptautiskajam ielu sporta festivālam Vienības laukumā pirmo reizi norisināsies futbola maratons 12 stundu garumā. No plkst. 12:00 līdz plkst. 24:00 reizi stundā noritēs futbola mačs starp komandām ar Latvijā zināmām personībām un dažādu profesiju pārstāvjiem: Daugavpils pilsētas domes, žurnālistu, LDZ Cargo, BFC Daugavpils, pašvaldības policijas, robežsardzes un citām. Spēles papildinās arī krāšņi šovi un priekšnesumi.

Taču jau no plkst. 11:00 sāksies reģistrācija “Ghetto Basket” un “Ghetto Football” turnīriem dažādās vecuma grupās. “Ghetto Basket” aicinām pieteikties šādās vecuma grupās: Pro, Amatieru, Sieviešu, U16 (2003. g. dz. un jaunāki), U14 (2005. g. dz. un jaunāki) un U12 (2007. g. dz. un jaunāki). Saskaņā ar nosacījumiem Amatieru grupā aizliegts piedalīties basketbolistiem, kuri pēdējās 10 sezonās (no 2009./2010. g. sezonas) pārstāvējuši LBL1 klubus, kā arī pēdējās trijās sezonās (no 2016./2017. g. sezonas) spēlējuši LBL2 komandās. Šis būs viens no galvenajiem “Ghetto Basket” 11.sezonas turnīriem Pro grupā, kur vairāku valstu komandas cīnīsies par ceļazīmi uz Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) 3x3 basketbola Pasaules tūres kvalifikācijas turnīru “Ghetto Basket Riga Challenger”. Labākie trīs kvarteti sadalīs arī 1000 eiro lielo balvu fondu. Pieteikšanās “Ghetto Basket” Pro grupas turnīram pieejama tikai FIBA sacensību vietnē (play.fiba3x3.com) līdz 2019.gada 5.jūlija plkst. 23:00, bet pārējās grupās komandu reģistrācija norisināsies sacensību norises vietā no plkst. 11:00 līdz plkst. 12:00.

No plkst. 11:00 sacensībām aicinām reģistrēties arī “Ghetto Football” 3:3 turnīra komandas šādās vecuma grupās: 17+ grupā gan vīriešiem, gan sievietēm, kā arī trijās jauniešu grupās – U16, U14 un U12.

No plkst. 12:00 aicinām ikvienu izaicināt sevi un pārbaudīt savu izturību Spēka trases pārbaudījumos – pietupšanās, pievilkšanās, lēcienu, līdzteku, vingrošanas kastes un “planka” disciplīnās.

Paši mazākie līdzjutēji varēs izmēģināt piepūšamās atrakcijas, tāpat paralēli darbosies futbola šautriņu, futbola biljarda un galda futbola atrakcijas.

Šis ir viens no vērienīgākajiem pasākumiem projekta LLI-402 “Riska grupas jauniešu sociālā integrācija, balstoties uz sporta aktivitātēm” (risk-free) ietvaros. 2019.gada 1.jūnijā Visaginā aizritēja pludmales sporta spēles jauniešiem no Latvijas un Lietuvas, kur Latgales reģiona jaunieši pārveda mājās 11 godalgotas medaļas pludmales volejbolā, strītbolā un futbolā.

“Ghetto Games” partneri: Latgales plānošanas reģions, “Rīgas Brīvosta” un “Latvijas Nafta”. Sadarbības partneri: “Maxima”, PF “Ķekava”, “Nike”, “Sportland”, LTSA, LFF. Atbalsta: LSFP, IZM, “ABC būvnieciba”, “Mangaļi”, “Krown”. Informē: “Sporta Avīze”, “Inbox.lv”, “JCDecaux”, “Kas Jauns”.

Projekts LLI-402 “Riska grupas jauniešu sociālā integrācija, balstoties uz sporta aktivitātēm” (risk-free) tiek īstenots Interreg V-A Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014. – 2020.gadam ietvaros. Šo projektu finansē Eiropas Savienība. Kopējās projekta izmaksas ir 750 973,98 EUR. Projekta līdzfinansējums no Eiropas Reģionālās attīstības fonda ir 638 327,88 EUR. Šis raksts ir sagatavots ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu. Par šī raksta saturu pilnībā atbild biedrība “STREETBASKET”, un tas nekādos apstākļos nav uzskatāms par Eiropas Savienības oficiālo nostāju. Detalizēta informācijas par pasākuma aktivitātēm pieejama: www.lpr.gov.lv. Informāciju meklē arī sociālajos tīklos: https://www.facebook.com/latgales.regions/ un https://www.facebook.com/ghettogames/