Daugavpils komanda- sudraba medaļu ieguvēji Kristiāna Pelša piemiņas turnīrā hokejā

20.03.2019.
No 15. līdz 17. martam, Daugavpils Ledus hallē, notika Starptautiskais hokeja turnīrs U-11 grupā, veltīts Kristiāna Pelša piemiņai. Turnīrā piedalījās 7 komandas no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Krievijas. Tostarp arī Daugavpils Ledus skolas komanda “DLSS” ar treneri Ivanu Kokinu. Mūsu komanda ieguva sudraba medaļas. Zelta medaļas ieguva komanda no Ozolniekiem “HK Zibeņi” un bronzas medaļas “Kidshockey.lv” komandai.

Pēc turnīra rezultātiem, 4. vietu ieguva komanda no Lietuvas “Geležinis vilkas”, 5. vieta rīdziniekiem “HS Riga 2009”, 6. vieta komandai “Feniks 2008” no Kaļiņingradas, 7. vietā ierindojās komanda no Igaunijas- “PSK Narva”.
Komandas, kuras bija ieradušās uz turnīru, augstu novērtēja organizācijas līmeni. Viesi atzīmēja, ka īpaši krāšņa bija turnīra atklāšana, kurā bija dažādi gaismas šovi, daiļslidotāju priekšnesumi un saldās balvas bērniem. Tāpat dalībniekiem patika kultūras programma, balvas un, protams, aizraujošās cīņas starp komandām.
Neskatoties uz draudzīgo atmosfēru, cīņa bija emocionāla, piepildīta un bērniem katra spēle bija ļoti nopietna un sarežģīta.

Daugavpils Ledus sporta skolas administrācija sveic visus jaunos sportistus un viņu treneri I.Kokinu, tāpat izsaka pateicību sportistu vecākiem par palīdzību un turnīra organizēšanu. Īpašu pateicību organizatori saka Kristiāna Pelša vecākiem, kuri ieradās atbalstīt jaunos hokejistus un apsveikt uzvarētājus.
Kā atzīmē organizatori, hokeja turnīrs veltīts Kristiāna Pelša piemiņai, ir paredzēts U-11 vecuma grupai un tiks rīkots katru gadu.

Kristiāns Pelšs dzimis 1992.gada 9. septembrī, Preiļos. Viņš bija Latvijas U-20 izlases kapteinis. Pēc tam parakstīja līgumu ar NHL klubu Edmontonas “Oilers”. Pēc sezonas beigām NHL draftā viņu ar kopējo 181. numuru, izvēlējās Edmontonas Oilers. Kristiāns kļuva par 27. NHL draftēto latvieti. 2013.gada vasarā, 20. gadu vecumā, Kristiāns Pelšs gāja bojā. Jāatzīmē, ka Kristiāns Pelšs bija arī Daugavpils Ledus sporta skolas audzēknis.