Daugavpils jauniešiem tituls un sudrabs J.Docenko piemiņas kausā

10.01.2019.
No 5. līdz 6. janvārim Rīgā norisinājās tradicionālais J.Docenko piemiņas kauss futbolā, kur piedalījās trīs Daugavpils komandas. Par čempioniem jaunieši kļuva 2007. dzimšanas gada komandu grupā, kā arī ieguva otro vietu 2009. dzimšanas gada grupā.

J.Docenko piemiņas turnīru organize JDFS “Alberts”, kas spēja sapulcināt komandas no Latvijas un Lietuvas. Divas mūsu komandas startēja 2007. dzimšanas gadu grupās, savukārt viena komanda cīnījās par uzvaru 2009. dzimšanas gada grupā.

Jaunākajā grupā Ivana Maksimčuka audzēkņi pārliecinoši uzvarēja savā apakšgrupā, izcīnot uzvaras pār Viļņas BFA (5:0), JDFS Alberts-2 (4:0), Carnikavu (4:2). Spēlē pret Tukumu tika fiksēts bezvārtu neizšķirts. Pusfinālā ar 5:3 tika uzvarēta Babīte, bet lielajā finālā ar 1:2 zaudēts turnīra organizatoru pirmajai vienībai.

Stāsta Ivans Maksimčuks: “Uz turnīru slimības dēļ nevarēja doties trīs pamataizsargi, tomēr ļoti labi sevi pierādīja rezervisti, nospēlējot ļoti labā līmenī. Patika komandas sniegums uzbrukumā, ļoti labi nospēlēja vārtsargs Daniels Aroņiško. Patika komandas raksturs. Starp labākajiem futbolistiem izceltu Aroņiško, Alimu Saveļjevu, Danielu Rudgalvi, Linardu Lozdu.”

2007. gada komanda tika sadalīta divās grupās. Pirmajai komandai izdevās aizvadīt turnīru bez zaudējumiem. Pēc uzvaras savā apakšgrupā tikpat droši tika nospēlēts arī 1.-4. vietas izspēles posmā. Vienīgie punkti tika zaudēti pēdējā spēlē pret JDFS Alberts, ar ko nospēlējām 0:0. Starp uzvarētajām komandām bija “SuperNova”, “Dinamo Rīga”, “Academ”, BFA Viļņa.

Labi sevi pierādīja arī otrā komanda, kas pirmajā apakšgrupā nepiedzīvoja nevienu zaudējumu, bet arī ne reizi neuzvarēja. Visās spēlēs tika fiksēti rezultatīvi neizšķirti gan pret “Dinamo”, gan “Albertu”, gan “BFA”. Otrajā apakšgrupā cīņā par 5. vietu ar 3:0 tika uzvarēta Viļņas otrā komanda, bet ar 3:2 pieveikta “Academ”. Noslēgumā pirmajai komandai zelta godalgas, bet otrā komanda ieguva augsto piekto vietu.

Komandas treneri Jānis Bovins un Jevgeņijs Maksimčuks pauda prieku par demonstrēto sniegumu: “Ikdienā trenējamies zālēs, bet šeit varējām uzspēlēt manēžā. Liels prieks par parādīto sniegumu, iztikām bez traumām un demonstrējām labu futbolu. Vairāki spēlētāji izcēlās individuālā ziņā. Turpināsim strādāt, jo šajā turnīrā gribējām dot iespēju pēc iespējas plašākam spēlētāju lokam.”

Par turnīra labāko futbolistu tika nosaukts 2007. gada komandas līderis Emīls Atamaņukovs.