U14 komandai Latvijas čempionāta sudraba godalgas

26.10.2018.
Ļoti emocionālā spēlē BFC Daugavpils 2004. dzimšanas gada komanda ar 1:2 piekāpās FS “Metta”, tādā veidā noslēdzot Latvijas čempionātu otrajā vietā! Līdz zeltam pietrūka viena vārtu guvuma

Vladimira Žavoronkova un Denisa Kozlova audzēkņi aizvadīja lielisku sezonu. Elites grupas pirmajā posmā tieši Daugavpils iekrāja visvairāk punktu un jau 14. oktobrī komandai bija visas iespējas garantēt čempionu titulu. Diemžēl spēlē pret tiešo konkurenti JFC “Skonto” tika piedzīvots zaudējums ar 0:1.

25. oktobrī savā laukumā pret FS “Metta” bija nepieciešams vismaz neizšķirts, tomēr arī šoreiz nedaudz pietrūka. Neskatoties uz pārsvaru bīstamo momentu skaita ziņā, pēc pirmā puslaika Daugavpils jaunieši nonāca iedzinējos ar 0:2.

Pēc puslaika pārtraukuma viens no rīdziniekiem, apturot Daugavpils izrāvienu viens pret vienu, saņēma sarkano kartīti. Sekojošo soda sitienu skaisti realizēja Edgars Ešenvalds. Komandai atgriezās cerībās un tika izveidoti 3 ļoti labi vārtu gūšanas momenti, bet allaž vietā bija vārtsargs.

Pat pēdējās spēles sekundēs Daugavpils turpināja spiest un Gļeba Žundas izdarītais sitiens varēja atnest tik ļoti kāroto 2:2. Diemžēl atkal vietā bija vārtsargs un bija jāsamierinās ar zaudējumu šajā spēlē un sudraba medaļām.

Jāpiemin, ka pagājušajā gadā 2004. gada komanda ieguva bronzas medaļas, tādēļ šī gada gājuma vienībai tas ir labākais sasniegums.

Jāpiemin, ka komandas uzbrucējs Valerijs Lizunovs kļuva par pirmā posma rezultatīvāko futbolistu. Sezonas gaitā viņš guva 14 vārtus, bet vēl divus iesita finālposmā. Ļoti žēl, ka sezonas izšķirošajās spēlēs nevarēja palīdzēt viens no līderiem Timurs Volosovs, kurš vienā no iepriekšējām cīņām lauza roku.

Par valsts čempioniem kļuva “Skonto”, par vienu punktu atpalika Daugavpils, bet trijnieku noslēdza Liepāja.