Daugavpils uzņem Pasaules taku orientēšanās čempionāta cilvēkiem ar kustību traucējumiem dalībniekus

08.08.2018.
No 2018. gada 4. līdz 10. augustam Latvijā norisinās svarīgākais gada pasākums orientēšanās sportā – pasaules čempionāts. Šajā laikā Daugavpils uzņem Pasaules taku orientēšanās čempionāta cilvēkiem ar kustību traucējumiem dalībniekus – 151 sportistu no 24 valstīm.

Ir aizritējušas 2 sacensību dienas. 2018. gada 6. augustā Daugavpils cietokšņa teritorijā norisinājās TempO sacensības. Tajā 1.vietu ieguva 19 gadus vecais Somijas sportists Petteri Hakala, 2. un 3. vietu dalīja Jan Furucz no Slovākijas un Lennart Wahlgren no Zviedrijas, 4. vietā ierindojās Marit Wiksell no Zviedrijas, 5. vietā - Iva Lovrec no Horvātijas un 6. vietā – Ines Domingues no Portugāles.
Latvijas pārstāve Laura Eliza Lapina TempO finālā ierindojās 26. vietā.
2018. gada 7. augustā Jaunajā Forštatē noritēja Precīzas orientēšanās (PreO) pirmās dienas sacensības. Pēc pirmajiem rezultātiem līderos ir skandināvu valstu pārstāvji. Taču 2018. gada 9. augustā būs otrā sacensību daļa ar apbalvošanas ceremoniju pēcpusdienā, kad tiks summēti rezultāti un sumināti uzvarētāji.
2018. gada 10. augustā Stropu estrādē norisināsies komandu stafete, un tās dienas vakarā Vienības laukumā tiks sveikti čempionāta uzvarētāji.
Kā atzīst Matīss Ratnieks, čempionāta direktors: “Pasaules taku orientēšanās čempionāts Daugavpilī notiek pirmo reizi, pulcējot dalībniekus pat no ASV, Honkongas, Ēģiptes. Esmu lepns par doto iespēju sarīkot šāda mēroga pasākumu Daugavpilī, piedāvājot sportistiem vislabāko, ko spēj sniegt mūsu pilsēta. Esam pateicīgi pilsētas domei, mūsu sadarbības partneriem un visvairāk jauniešiem – brīvprātīgajiem par atbalstu tik nozīmīga pasākuma organizēšanā.”

FOTO: https://www.facebook.com/woc2018latvia/