Pirmo reizi Daugavpilī norisinājās PASAULES ČEMPIONĀTS hortingā 2018!

23.04.2018
No 20. līdz 22. aprīlim Daugavpils Olimpiskajā centrā norisinājās grandiozs notikums – III pasaules čempionāts hortingā. Divu dienu garumā sportisti demonstrēja savu meistarību, tehniku un iepazīstināja čempionāta ciemiņus ar tāda veida cīņas mākslu kā hortings, jo tas ir salīdzinoši jauns sporta veids, kurš no citiem cīņas stiliem pārņēma tehniskus, dinamiskus paņēmienus.

Visus klātesošos sveicināja godājamie viesi: pirmais Ukrainas vēstniecības sekretārs Latvijā Ruslans Cehovs, Daugavpils domes 1.vietnieks Igors Prelatovs, Pasaules Federācijas hortinga priekšsēdētāja vietnieks Igors Maleckis, Pasaules Federācijas hortinga priekšsēdētāja vietnieks Vitālijs Plehanovs, Baltijas Federācijas hortinga prezidents Dmitrijs Kabakovs, Baltijas Federācijas hortinga 1.vietnieks Sergejs Vorobjovs.

“Eduarda Jeremenko, kurš izveidoja šo sporta veidu, vārdā vēlos visiem pateikties un novēlēt panākumus šajā turnīrā. Tas ir jau III pasaules čempionāts, pirmais norisinājās Polijā 2015.gadā, bet otrais – 2016.gadā Ukrainā. Esmu pateicīgs visiem sponsoriem, sacensību līmenis ļoti augsts. Visiem novēlu veiksmi”, sveicināja Pasaules Federācijas hortinga priekšsēdētāja vietnieks Vitālijs Plehanovs.

Baltijas Federācijas hortinga prezidents Dmitrijs Kabakovs, kā arī III pasaules čempionāta hortingā organizators novēlēja: “Sportistiem – taisnīgu cīņu, tiesnešiem – godprātīgu tiesāšanu, referi – uzmanību!”

21.aprīlī sacensības sākās ar Ukrainas komandu paraugdemonstrējumiem. Cīņa tiešām bija aizraujoša, bija ko redzēt: pret mugurām tika lauztas nūjas, ar kājām tika lauzti dēļi, ar mugurām gulās uz naglām, staigāja pa stiklu un sita ķieģeļus.

Pirmajā sacensību dienā savu pārākumu sportisti rādīja sadaļās “FORM”, “FIGHT SHOW” un “DUEL”. Visi klātesošie varēja vērot cīņu, kura sevī apvienoja progresīvas metodikas, kuras sevī iekļauj efektīvus aizsardzības paņēmienus, uzbrukuma tehniku un funkcionālās cīņas vadības nianses.

Sekojot sacensībām, var droši apgalvot, ka hortings sevī apvieno konkrētus uzvedības un audzināšanas likumus, stingra disciplīna veido sportista raksturu, ieaudzina veselīgus paradumus un pareizas uzvedības iemaņas.

Pirmā sacensību diena ilga līdz vēlam vakaram un noslēdzās ar apbalvošanas ceremoniju sacensību sadaļā “DUEL”. Baltijas Federācijas hortinga prezidents Dmitrijs Kabakovs, Pasaules Federācijas hortinga priekšsēdētāja vietnieks Vitālijs Plehanovs, Pasaules Federācijas hortinga priekšsēdētāja 1.vietnieks Stanislavs Fjodorovs pasniedza gandrīz 40 diplomus un medaļu komplektus, tika apbalvoti vairāk nekā 80 sportisti.

Gribas minēt arī mūsu Latvijas cīkstoņus, kuri sadaļā “DUEL” guva augstus panākumus: Iļja Jasinskis – 1.vieta (55-60 kg, 14-15 gadi), Artjoms Muižnieks – 1.vieta (65-70 kg, 16-17 gadi), Andrejs Koroļovs – 2.vieta ( 75-80 kg, 16-17 gadi).

Reizē ar parastajiem sportistiem cīņās piedalījās arī daži treneri. Tādā veidā rādot pozitīvu piemēru saviem audzēkņiem.


Otrā sacensību diena tika veltīta sadaļai “FIGHTING”. Galvenais hortinga likums: uzvarēs tas, kurš garīgi spēcīgāks! Pēc likuma cīņa sastāv no 2 raundiem, katrs no tiem ilgst 3 minūtes (kaut arī šajās sacensībās viena cīņa turpinājās 13 minūtes!)

Pirmajā raundā pretinieki iepazīst viens otru, uzstājas ķiverēs un cimdos, kuri pasargā no traumām. Otrajā raundā cīņa notiek jau bez aizsargelementiem, tā ir īsta divkauja, ātra un nežēlīga, dažreiz neiztiek bez traumām.

Ar satraukumu un apbrīnu skatītāji, treneri, tiesneši un paši sportisti vēro divcīņas, kuras bieži beidzas ar pretinieka nolikšanu uz lāpstiņām vai pēc tiesnešu lēmuma – tehniskais cīkstoņa pārākums.

Pēc likuma kadetiem un junioriem tikai 2 raundi, pieaugušajiem 3 raundi – līdz pilnīgai uzvarai. Otrajā sacensību dienā vairākas reizes varēja vērot trešo raundu, tas vienam beidzās – perfekta uzvara, bet otram – rūgts zaudējums. Bet jāpiebilst, ka hortinga mērķis nevis fiziski un morāli traumēt pretinieku, bet tehniski un garīgi pārspēt to.

Pēc labas tradīcijas otrā sacensību diena noslēdzās ar uzvarētāju apbalvošanu sadaļā “FORM”, “FIGHT SHOW” un “FIGHTING”. Apbalvošana sākās ar dzimšanas dienas apsveikumu vienai no sportistēm – Alīnai Kovaļovai. Pie dāvanas tika arī pati jaunākā un mazākā sportiste – Jeļizaveta Kolodilo. Uzmanība tika veltīta arī pašam vecākajam čempionam kategorijā 35+ - Vladimiram Ševčukam, kurš sacensībās piedalās no brīža, kad hortings bija izveidots un tas vairāk par 9 gadiem. Vladimirs labs piemērs jauniem sportistiem un ir hortinga likumu izveidotājs.

Kopumā sacensību pēdējā dienā pasniedza ap 80 diplomiem un medaļu komplektiem, visus sportistus ar uzvaru sveica Baltijas Federācijas hortinga prezidents Dmitrijs Kabakovs. Arī otrajā sacensību dienā sadaļā “FIGHTING” sīvā cīņā tika pie godalgotām vietām: Iļja Jasinskis – 1.vieta (55-60 kg, 14-15 gadi), Artjoms Muižnieks – 2.vieta (65-70 kg, 16-17 gadi), Andrejs Koroļovs – 2.vieta ( 70-85 kg, 16-17 gadi).

Apbalvošanas ceremonija noslēdzās ar piemiņas kausu pasniegšanu. Pēc pasaules čempionāta rezultātiem 3.vietu ieguva Latvijas komanda 2.vietu – Lietuvas komanda, 1.vietu – Ukrainas komanda.
Pasaules čempionāta rīkošana Latvijā un tik liela skaita valstu un komandu piedalīšanās sacensībās liecina par to, ka hortings tika pie cienīgas vietas starp citiem sporta veidiem. Dmitrija Kabakova solījums: “Tuvākajā laikā Daugavpilī būs hortings!” Un tas nozīmē, ka pilnīgi iespējams, ka aizraujošās cīņas hortingā mēs varēsim vērot atkal!

Vairāk informācijas par pasaules čempionātu hortingā pa tālruni 20370004 (Dmitrijs Kabakovs) https://www.facebook.com/baltichorting/?hc_ref=ARRnbvaWAieQhoapKav__5RxWJYswJtowttCxY2leIVsL32On0u_GxbCiUTQF59--58&fref=nf

https://www.facebook.com/events/148446745840713/163737060978348/?notif_t=admin_plan_mall_activity¬if_id=1524421916468056