Betsafe Latvija Spēkavīru čempionāts

16.06.2017
Sestdien ar pirmo “Betsafe Latvija Spēkavīru čempionāta” posmu Daugavpilī atklāta trīspadsmitā sezona. Sacensībās uz augstākā goda pjedestāla pakāpiena kāpa aizvadītā gada Latvijas spēcīgākā vīra titula ieguvējs Aivars Šmukstelis. Dalītā otrā/ trešā vietā ierindojās talantīgais ugālnieks Oskars Martužans un kuldīdznieks Jānis Šleckus.

Turnīrā par uzvaru cīnījās vienpadsmit atlēti, proti, Didzis Zariņš, Magnuss Vucāns, Ivars Grahoļskis, Otomārs Skreija, Raivis Mundiciems, Sandis Ķiploks, Igors Podčeredņičenko, Edgars Andersons un, protams, Aivars Šmaukstelis, Oskars Martužāns un Jānis Šleckus.
Līderos pēc pirmā vingrinājuma, “Husqvarna raidera celšanas”, izvirzījās kocēnietis Aivars Šmaukstelis, paceļot smagumu 11 reizes. Ar to viņš parādīja, ka arī šogad viņa mērķis ir cīnīties līdz galam katru reizi un atkārtoti kļūt par nepārprotamu šīs sezonas favorītu. Otro/ trešo vietu dalīja Jānis Šleckus un Ivars Grahoļskis, paceļot “Husqvarna raideri” desmit reizes.

Pēc tam atlētiem vajadzēja 15 metrus vilkt 14 tonnas smago “Latvijas Nafta” autocisternu. Lieliski laukumā sevi šoreiz parādīja Didzis Zariņš, veicot vingrinājumu 27,41 sekundē. Aiz viņa otrajā pozīcijā ierindojās Oskars Martužans, uzrādot par četrām sekundēm sliktāku rezultātu (31,44 sek). Trešais labākais rezutāts starp konkurentiem Jānim Šleckus – 33,5 sek.

“Darba drošības centra vairoga” nešanā pirmais atkal Šmaukstelis, veicot uzdevumu vien 16,22 sekundēs. Bronzas godalga Šleckum – 17,43 sek., bet viņam vien dažas sekundes simdaļas zaudēja Oskars Martužans (17,93 sek.).
Sacensību pirmā posma vidū iezīmējāis iespējamais trijnieks, tāpēc norises vietā gaisotne bija nokaitēta. Ikviens spēkavīrs vēlējās kāpt uz augstākā goda pjedestāla pakāpiena un iegūt pēc iespējas lielāku punktu skaitu.
Pirmo reizi spēkavīriem bija “Ferratum Bank seifa vilkšana no zemes”. Savu spēku lieliski demonstrēja un par nepārprotamu šī posma līderi izvirzījās Šmaukstelis, paceļot to astoņas reizes. Viņam piekāpās Jānis Šleckus, apstājoties pie septiņām reizēm. Savukārt dalīta trešajā/ceturtā vietā ar sešām reizēm palika Ivars Grahoļskis un Oskars Martužans.

Pirmspēdējā uzdevumā “RERE Grupas stafetē”, kas sastāvēja no diviem posmiem – 380 kg smagu nēšu nešana un fermera pastaigas, katrā rokā nesot 125 kilogramu smagumus. Šeit atkal līderis Aivars Šmaukstelis ar laiku 36,13 sekundes, bet viņam piekāpās Martužans (37, 28 sek). Trešais – Jānis Šleckus (38,60 sek).
Pēdējā, izšķirošajā vingrinājumā savu veiklību un spēku demonstrēja talsenieks Magnuss Vucāns, kurš visus sešus “Betsafe Atlanta akmeņus” uz statīva uzcēla 27,03 sekundēs, kļūstot par šī vingrinājuma nepārprotamu uzvarētāju. Otrajā vietā Otomārs Skreija (30,19 sek), bet trešais Raivis Mundiciems, kuram šī ir otrā sezona spēkavīru elites grupā.
Pēc visu vingrinājumu rezultātu apkopošanas, pārliecinošu uzvaru “Betsafe Latvijas Spēkavīru čempionāta” pirmajā posmā ar 63 punktiem izcīnīja Aivars Šmaukstelis. Dalītā otrā/trešā vieta diviem kluba “Rozental Team” sportistiem – Oskaram Martužanam un Jānim Šleckus.

Vieta Atlēts Punkti
1. Aivars Šmaukstelis 63
2. Oskars Martužans 55,5
3. Jānis Šleckus 55,5
4. Didzis Zariņš 42,5
5. Magnuss Vucāns 39,5
6. Ivars Grahoļskis 37,5
7. Otomārs Skreija 28
8. Raivis Mundiciems 25,5
9. Sandis Ķiploks 20
10. Igors Podčeredņičenko 8
11. Edgars Andersons 5

Sīkāka informācija mājaslapā www.stiprinieki.lv.
“Betsafe Latvijas Spēkavīru čempionāta 2017” sezonā atlētu spēka avots “RERE Grupa”. Ģenerālsponsors “Betsafe”. Atbalsta “Latvijas Nafta”, “Ferratum Bank”, “Labietis”, “Husqvarna”, “Darba drošības centrs”. Informē radio “StarFM”.