Svarbumbu celšanas sports Daugavpilī un reģionā uzņem apgriezienus.

30.01.2017
No 12. līdz 14. maijam Daugavpilī norisināsies 1 kategorijas Atvērtais Eiropas čempionāts starp junioriem, pieaugušajiem un veterāniem. Sagaidāms, ka čempionātā piedalīsies ap 400 dalībnieku ne mazāk kā no 25 valstīm.

Savukārt, 28.janvārī Sventē notika Latvijas svarbumbu celšanas čempionāts, kurā piedalijās apvienotā Daugavpils novada un Daugavpils tehnikuma komanda (treneris I.Gaļašs).
Sieviešu konkurencē par čempioni kļuva Anastasija Želtova (+ zelta medaļa starp juniorēm) un Viktorija Jevdokimova, starp juniorēm – Tatjana Šeškova (+ sudrabs starp sievietēm). Kristīnei Platonovai – sudrabs starp juniorēm un bronza starp sievietēm.
Par čempioniem vīriešu konkurencē kļuva Broņislavs Pudāns, Denis Kločkovs, Maksims Škabrovs un Iļja Vaņkovs. Sudraba medaļas ieguva Iļja Panutins, Aleksandrs Semenovs (+ bronza starp junioriem), Denis Kurnejevs, Jevgēnijs Jakovļevs, Mihails Zaļuks. 3.vieta Oskaram Šarkam un Vadimam Popovičam.
Komandu kopvērtējumā Daugavpils komanda ieguva 1.vietu.
Veterānu kategorijā 2.vieta Oskaram Veliksam. Par čempioniem savās svara kategorijās kļuva Jurijs Kopasovs, Vladimirs Jermaļonoks, Staņislavs Stašulans, Varvara Jefimova.
Daugavpils tehnikuma audzēkņi – Maksims Kuprijanovs, Pāvels Zaicevs, Maksims Golubins, Dzima Murevičs un Artūrs Tomaševskis ieguva sudraba medaļas jauniešu kategorijā, Aleksandrs Vasiļjevs, Pāvels Zaicevs un Artūrs Tomaševskis ieguva bronzas medaļas junioru kategorijā. Par čempionu savā svara kategorijā un starp veterāniem kļuva Alfrēds Kokins.
Latvijas Svarbumbu celšanas asociācija izsaka pateicību Daugavpils novadam, Daugavpils Celtniecības tehnikumam un Daugavpils tehnikumam par sadarību un atbalstu.