„Sochin” divos turnīros kopumā 12 godalgas

26.04.2016
Daugavpils karatisti veiksmīgi startējuši starptautiskās sacensībās Jūrmalā un Rīgā, kur kopumā izcīnītas 12 godalgas.

16. aprīlī Jūrmalā norisinājās prestižs karatē turnīrs „Grand Prix”, kurā piedalījās 300 sportisti no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Baltkrievijas, Anglijas, Somijas.

Turnīrs norisinājās pēc pasaules karatē federācijas noteikumiem. Daugavpili pārstāvēja Sergeja Ivaņko kluba „Sochin” audzēkņi. Sergejs Ivaņko un Alisa Ivaņko bija starp turnīra tiesnešiem, bet dalībnieki cīnījās par 3600 eiro balvu fondu, kuru varēja saņemt komandu ieskaitē un OPEN grupā.

Deniss Kuranovs kadetu grupā kumitē (14-15 gadi, divcīņas) ieguva otro vietu un sudraba medaļu. Jāatzīmē, ka Deniss startēja arī junioru grupā (16-17 gadi), kur cīnījās ar gados vecākiem sportistiem. Neskatoties uz to, viņš zaudēja tikai vienā cīņā Baltkrievijas sportistam, arī šeit iegūstot sudrabu. Kopumā Kuranovs aizvadīja 9 cīņas.

Sergejs Kudlis junioru grupā kumitē ieguva trešo vietu. Armands Grosbergs mini kadetu grupā (13-14 gadi) uzvarēja pirmajā sacensību kārtā, taču pusfinālā bija spiests samierināties ar zaudējumu un ieguva piekto vietu.

Komandu ieskaitē „Sochin” starp 28 klubiem ar trīs godalgām izcīnīja 17. vietu.

Jau nākamajā dienā „Sochin” devās uz sacensībām Rīgā, kur piedalījās gados jaunākie sportisti. Mūsu klubu pārstāvēja pieci sportisti, pie tam to darīja ļoti sekmīgi. Kopumā turnīrā piedalījās 150 sportisti no Latvijas un Krievijas.

Rīgas karatē čempionātā Veronika Moskaļova ieguva pirmo vietu kumite, otro vietu sumo un otro vietu kata. Eva Eltermane izcīnīja trešo vietu sumo, bet tiesnešu kļūdu dēļ netika pie medaļas kata, kur nostartēja lieliski.

Artūrs Ignatāns godam nopelnīja otro vietu kumite, pie tam jāņem vērā, ka viņa sacensību pieredze ir pavisam neliela.

Jegors Andrejevs, visjaunākais no dalībniekiem, labi nostartēja sumo, kur viņam 3. vieta. Gļebs Jodčiks nodemonstrēja fantastisku sniegumu – 1. vieta sumo, 2. vieta kata un 3. vieta kumite.
Ļoti lielu atbalstu dalībai šajās sacensībās sniedza Saeimas deputāts Rihards Eigims. Tāpat klubs izsaka pateicību vecākiem Jurijam Kudlim, Vasīlijam Jodčikam un Artūram Ignatānam, kuri palīdzēja ar transportu.

Mūsu sportistiem šajā gadā paredzēti vēl daudzi starti, no kuriem svarīgākais ieplānots oktobrī Bulgārijā, kur norisināsies pasaules čempionāts.