Grigorjeva kļūst par četrkārtējo Eiropas čempioni

09.03.2016
Daugavpils labākā sportiste Anastasija Grigorjeva pirmdienas vakarā kļuva par četrkārtējo Eiropas čempioni brīvajā cīņā. Finālā viņai izdevās pārspēt galveno favorīti no Ukrainas Jūliju Tkaču.

Eiropas cīņas čempionāts pirmdien iesākās Rīgā. Tajā kopumā tiks pārstāvēti vairāk nekā 600 sportisti no teju 40 Eiropas valstīm. Latvijas izlases sastāvā startēs arī vairāki Daugavpils audzēkņi, bet lielākās cerības tika saistītas ar Anastasiju Grigorjevu.

Grigorjeva svara kategorijā līdz 63 kilogramiem uz paklāja devās jau pirmajā čempionāta dienā. Pirmajā kārtā Grigorjevai pretī stājās nomināli vājāka pretiniece no Rumānijas, kuru Nastja pārliecinoši uzvarēja – 11:2.

Arī ceturtdaļfinālā liekas problēmas neradās un Vācijas cīkstone Nadīne Vainauge tika uzvarēta droši ar rezultātu 11:0. Pusfinālā vēl viens pārliecinošs triumfs, tikai šoreiz uzvarēta Ungārijas cīkstone Marianna Šastina – 10:0.

Finālā Grigorjevu sagaidīja galvenā favorīte ukrainiete Jūlija Tkača. Kā arī varēja prognozēt, cīņa ritēja punkts punktā. Grigorjeva iesāka cīņu ar veiksmīgu paņēmienu, kas ļāva panākt 2:0. Līdz pat pēdējām minūtēm šāds rezultāts arī saglabājās, taču tad Tkača veica divus veiksmīgus paņēmienus, izlīdzinot rezultātu. Ukrainietes treneri uzskatīja, ka otro paņēmienu bija jānovērtē ar vēl vienu punktu, taču šo protestu tiesneši neapmierināja un papildus punktu ieguva Grigorjeva – 3:2. Jau pēc skaitītām sekundēm vēl viens veiksmīgs Tkačas paņēmiens, taču šoreiz protestu iesniedza Latvijas puse un tas attaisnojās. Cīņa noslēdzās ar rezultātu 3:3, tomēr, pateicoties tam, ka viens no Grigorjevas paņēmieniem tika novērtēts ar diviem punktiem, uzvara tika piešķirta daugavpilietei!

Grigorjevai šī ir jau ceturtā Eiropas čempionāta zelta medaļa. Atgādināsim, ka vasarā Anastasija piedalīsies Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs.

Foto: Romāns Kokšarovs