Valērijs Petrovs ieguva pasaules čempionāta zeltu

19.11.2015
Daugavpils svarcēlājs Valērijs Petrovs sesto reizi ieguvis zelta medaļu pasaules čempionātā pauerliftingā, kas šoreiz norisinājās Portugālē.

Valērijs Petrovs ir viens no Daugavpils vislabāk pazīstamākajiem sporta senioriem. Šī gada pasaules senioru čempionātā, kas norisinājās Portugāles pilsētā Portu viņam izdevās iegūt divas zelta medaļas. Tādā veidā viņš jau sesto reizi atgriezies no pasaules čempionāta kā uzvarētājs!

Kā pastāstīja pats Petrovs, ceļs līdz zeltam bija smags. Sagatavošanās procesā viņam patraucēja savainojums, bet ceļā uz Portugāli problēmas sagādāja „Lufthansa” streiks. Neskatoties uz visiem sarežģījumiem, Petrovs bez ekipējuma pacēla 125 kilogramus, bet ar ekipējumu 145 kilogramus. Jau ārpus ieskaites viņam izdevās pacelt 165 kilogramus. Tuvākais mērķis ir pacelt 180 kilogramus, kas šajā vecuma grupā (65-69 gadi) būs pasaules rekorda vērtībā.

Valērijs Petrovs izteica milzīgu pateicību par sniegto atbalstu Daugavpils Sporta pārvaldei un tās vadītājam Mihailam Jenbajevam, Sergejam Fridmanam un Jurijam Deņisovam.