Daugavpilī 12.septembrī notiks ceturtais orientēšanās festivāls

01.09.2015
Daugavpils 12.septembrī kļūs par ceturto Latvijas pilsētu, kura uzņems orientēšanās festivālu jeb O!festivālu. Pasākuma ietvaros pilsētas iedzīvotājiem un viesiem tiks piedāvāts izmēģināt spēkus četrās dažādās orientēšanās disciplīnās.

O!festivālu rīko Latvijas Orientēšanās federācija sadarbībā ar Orientēšanās klubu “Stiga” un Daugavpils Sporta pārvaldi. Pasākums norisināsies Eiropas Sporta nedēļas ietvaros. O!festivāls ir orientēšanās diena, kuras garumā visiem interesentiem ir iespēja iepazīties ar orientēšanās sporta pamatiem, izmēģinot kādu vai vairākas no orientēšanās disciplīnām. Tā kā orientēšanās sports iekļauj aktīvu pārvietošanos, šī ir arī lieliska iespēja iepazīt O!festivāla norises pilsētu. Līdz šim līdzīga veida pasākumi notikuši jau Ventspilī, Siguldā un Smiltenē.

Daugavpilī būs iespējams izmēģināt foto orientēšanos, sprinta orientēšanos, orientēšanos labirintā un foto leģendu. Būs iespējams startēt gan tikai vienā no veidiem, vai arī izmēģināt visus. Pateicoties Daugavpils pašvaldības atbalstam, sacensībām nav dalības maksas.

O!festivāla galvenais organizators Matīss Ratnieks stāsta: “Ja esat gribējuši izmēģināt orientēšanās sportu, bet ir bijis bail apmaldīties mežā, vai ir bijis sarežģīti nokļūt līdz orientēšanās sacensību norises vietām, tad O!festivāls, kas norisināsies pilsētas centrā, ir lieliska iespēja iepazīt orientēšanās sportu pazīstamos un drošos apstākļos. Aicinu visus izmēģināt, kā tas ir - atrast pašam savu ceļu!”

O!festivāla sacensību centrs atradīsies Daugavpilī, Vienības laukumā un 12. septembrī būs atvērts no 11.00 līdz 16.00. Tur būs iespējams startēt visos pieminētajos orientēšanās veidos, kā arī instruktoru pavadībā apgūt orientēšanās pamatiemaņas.

Vairāk informācijas par O!festivālu var atrast mājaslapā www.ofestivals.lv