Daugavpilī svētdien Latvijas čempionāts rollerslēpošanā

10.09.2015
Šo svētdien, 13.septembrī, jaunizveidotajā Stropu aktīvās atpūtas un sporta trasē Daugavpilī norisināsies Latvijas čempionāta otrais posms rollerslēpošanā. Dalībnieki sacentīsies vidēja garuma distancēs klasiskajā stilā ar intervāla startu, vīriešu un sieviešu elites grupu dalībniekiem veicot attiecīgi 20km un 14km, bet pašiem jaunākajiem no S12 un V12 grupām mērojot 3km distanci.

Stropu aktīvās atpūtas un sporta trase tika atklāta šogad īsi pirms Jāņiem, līdz ar to Latvijas čempionāta posms rollerslēpošanā tur notiks pirmo reizi. Tādējādi ierasto Vidzemes pusi šoreiz nomainīs Latgale. Jūlija beigās Madonā pieaugušie un juniori trīs dienas pēc kārtas startēja pasaules kausā, bet jauniešu grupas pārstāvji divas dienas sacentās Latvijas čempionātā, piedaloties sprinta un intervāla starta distancē brīvajā stilā. Līdz ar to Latvijas čempionāta otrajā posmā dalībniekiem būs jāsacenšas klasiskā stila distancē, kas arī būs ar intervāla startu. Līdz ar to izpaliks sākotnēji plānotā garā distance brīvajā stilā ar masu startu.

Daugavpils trase nav sarežģīta, jo kāpumi ir nelieli. Apļa garums ir 2,8km, kuru pieaugušo un junioru grupas dalībnieki veiks septiņas reizes. Tā kā distances garumi elitei un junioriem ir vienādi, tad būs interesanti salīdzināt laikus. Madonā klasiskajā stilā nedaudz ātrāki bija pieaugušie, bet slidsolī vīru konkurencē labāko laiku uzrādīja juniors Indulis Bikše. Otrajā posmā dalībnieku pulkā varēsim redzēt arī dažus spēcīgus slēpotājus, kas izlaida pirmo posmu. Tāpat būs iespēja novērtēt, kādā formā nepilnas divas nedēļas pirms pasaules čempionāta rollerslēpošanā ir Madonā panākumus guvušie juniori.

Junioriem un pieaugušajiem starp citu, tas būs vienīgais starts šogad Latvijas čempionātā rollerslēpošanā, jo jūlijā mūsu juniori un pieaugušie sacentās tikai pasaules kausa posmā, bet Latvijas čempionāta pirmajā posmā piedalījās no SV12 līdz SV16 grupām, kā arī V40 grupas pārstāvji vīriem.

Latvijas čempionāta otrais posms nesāksies ierastajā rīta pusē, jo sacensību sākums paredzēts plkst.14.00, kad uz starta izies jaunākie dalībnieki. Savukārt elites grupas pārstāvji sacensības uzsāks plkst.16.30.