Karatistiem četras medaļas Baltkrievijā

27.08.2015
No 22. līdz 23. augustam Baltkrievijas pilsētā Zeļvā norisinājās karatē turnīrs, uz kuru tika uzaicināti arī „Sochin” karatē kluba pārstāvji.

Zeļva izceļās ar savu slaveno gadatirgu, uz kuru sapulcējas daudzi viesi no Baltkrievijas, Lietuvas un citām valstīm. Viena no pasākuma naglām bija kumite sacensības, kurā Baltkrievijas izlase cīnījās ar Latvijas un Krievijas komandām.

Latviju sacensībās pārstāvēja klub HAGAKURE (Rīga) un mūsu klubs „Sochin” (prezidents Sergejs Ivaņko). Katrā izlasē bija pa pieciem sportistiem. Par turnīra uzvarētājiem kļuva mājinieki, kuri par diviem punktiem apsteidza sekotājus. Sumo turnīrā atzīstami cīnījās Vadims Puzāns, taču finālā neizdevās tikt.

23. augustā norisinājās karatē turnīrs, kuru organizēja Baltkrievijas Shotokan karatē federācijas prezidents Andrejs Viļkins. Tajā piedalījās Baltkrievijas, Krievijas un Latvijas karatisti. Ņemot vērā, ka pretinieku komandu sastāvā bija Eiropas un pasaules čempionātu laureāti, daugavpiliešu starts jāvērtē atzinīgi.

Visi kluba audzēkņi startēja četrās kata un kumite kategorijās. Katrā kategorijā bija līdz 18 dalībniekiem, tādēļ tikt fināla nebija no vieglākajiem uzdevumiem, taču dažiem tas izdevās. Kopumā tika iegūtas četras medaļas un četri diplomi par 4. vietām.

Deniss Kuranovs kumite ieguva pirmo vietu. Šo panākumu atkārtoja arī Anastasija Trofimova meiteņu konkurencē.

Iekļūstot finālsacensībās, ceturto vietu ieguva Eva Eltermane, bet kumite viņai trešā vieta. Vadims Saveļjevs kumite ieguva bronzu, savukārt Sergejs Kudlis kata un kumite ieguva ceturtās vietas. Labi cīnījās Aleksandrs Lipskis, bet šādā konkurencē tikt pie medaļām neizdevās.

Sochin izsaka pateicību Baltkrievijas Republikas ģenerālkonsulam Vladimiram Kļimovam un konsulam Jurijam Davidovskim par palīdzību vīzu saņemšanā. Tāpat milzīga pateicība vecākiem, kuri arī devās uz šīm sacensībām.