Miera skrējiens 25. jūnijā sasniegs Daugavpili!

19.06.2015
No 2015. gada 25. līdz 29. jūnijam Miera skrējiena - Peace Run Eiropas posma ietvaros, Latvijā viesosies daudznacionālā skrējēju komanda. Daugavpili skrējēji sasniegs 25. jūnijā ap plkst. 16:00.

Jau otro gadu Miera skrējiens sasniegs arī Daugavpils teritoriju. Tiek plānots, ka skrējēji 25. jūnijā ap 16:00 pa Silenes ielu ieskries Daugavpils teritorijā, tālāk skries pa Lielo ielu un tad šķērsos Vienības tiltu, pēc kā turpinās ceļu uz Vienības laukumu, kur nokļūs apmēram 16:30. Tur paredzēta skrējēju sagaidīšana un tikšanās ar skrējējiem.

Miera skrējiena dalībnieki nakti no 25. uz 26. jūniju pavadīs Daugavpilī, bet 26. jūnijā no rīta turpinās savu ceļu uz Jēkabpili. Skrējienam var pievienoties ikviens gribētājs neatkarīgi no vecuma un dzimuma, kā arī sportiskās sagatavotības pakāpes.

Par Miera skrējienu
Šis skrējiens ir kā simboliska vēsts ar skriešanas starpniecību paust vienotību un sadraudzību starp dažādu tautību un pārliecību cilvēkiem. Tas nav komerciāls vai politisks projekts, un tā organizatori darbojas pēc brīvprātības principiem.

Savā ceļā skrējiens pieskaras miljonu cilvēku dzīvēm. Skrējēji apmeklē tūkstošiem apdzīvoto vietu un tiekas ar to iedzīvotājiem, no rokas rokā nododot lāpu un daloties ar savu iedvesmu un sapni par labāku pasauli. Skrējēji apmeklē skolas, interešu un skrējēju klubus, kā arī vietējās un valsts varas institūcijas – visus, kas jūtas iedvesmoti tikties ar komandu un piedalīties savu iespēju robežās.

Skrējiena ceļā sportisti un nesportisti, bērni un vecāki, lieli un mazi tiekas, lai paskrietu kopā, nododot sadraudzības lāpu no rokas rokā, vai arī vienkārši paturētu to rokās, paužot savu labo gribu gaišākai pasaulei.

Mēs dzīvojam laikā, kad ļoti svarīga ir draudzības saišu veidošana Eiropas un visas pasaules kopīgajās mājās. Skrējiens ir taustāma izpausme cilvēces nepieciešamībai pēc draudzības un sapratnes, un tā mērķis nav gūt peļņu vai veicināt kādu politisku vai reliģisku mērķu sasniegšanu, bet izcelt priekšplānā labo gribu starp cilvēkiem un nācijām. Tāpēc visdažādākie cilvēki piedalās šajā vēsturē garākajā un plašākajā stafešu skrējienā, kas iedibināts 1987. gadā. To iedvesmojis sportists, filozofs un mūziķis, UNESCO miera medaļas un Mahatmas Gandija miera balvas laureāts Šri Činmojs (1931–2007), kurš patiesi ticēja tam, ka sports ir spēcīgs instruments pasaules harmonijas veicināšanā.

Skrējienam atbalstu ir izteikuši tādi pasaulē pazīstami cilvēki kā Nelsons Mandela, Mihails Gorbačovs, Māte Terēze, Karls Luiss. Dr. Deividsons Hepberns, UNESCO 35. ģenerālkonferences prezidents, izteica savu atbalstu ar šādiem vārdiem: “Harmonijas skrējiena lāpa, kas tiek nodota no rokas rokā, ir iedrošinājusi miljoniem cilvēku visā pasaulē tiekties pēc pasaules vienotības un miera. [..] Es novēlu jums panākumus jūsu centienos.”

Piedalīties skrējienā – tas nav neviena pienākums. Skrējēju komandas biedri velta savus līdzekļus, laiku un labo gribu, lai paustu vienotības ideju un dalītos ar labāko, ko viņi var piedāvāt, skrienot. Tieši tāpat arī mums – sagaidītājiem – ir iespēja pasniegt labāko, kas ir mums, – mūsu labo gribu – un dot mūsu Latvijas iedzīvotājiem iespēju kļūt par daļu no skrējiena un sajust sevi kā neatņemamu un neaizstājamu daļu no pasaules.

Skrējiena būtība ir ar skriešanas palīdzību vienot cilvēkus ar visām viņiem piemītošajām atšķirībām un ļaut sajusties katram kā svarīgai daļai no pasaules ģimenes.

Skrējienam nav oficiālu lielu sponsoru, un tā mērķis nav kādu politisku vai reliģisku ideju propagandēšana – tas tiecas izlīdzināt šīs atšķirības, parādot, ka savā būtībā mēs visi esam vienlīdzīgi, skaisti un ka katrs atsevišķi un visi kopā mēs tiecamies pēc miera un harmonijas savā starpā. Skrējiena dalībnieki dāvā savu labo gribu un dalās tajā ar ikvienu, ko satiek, un dod iespēju katram ielikt kādu daļu no sevis šīs idejas veicināšanā.