Sochin karatisti atcerējās spilgtākos 2014. gada notikumus

26.01.2015
12. vidusskolas sporta zālē „Sochin Karate Klub” (vadītājs Sergejs Ivaņko) atskatījās uz spilgtākajiem 2014. gada notikumiem.

Gads kluba karatistiem bija veiksmīgs. Visi audzēkņi ļoti cītīgi strādāja, lai sasniegtu rezultātus. Treniņos sportists atstrādāja sitienus ar kājām un rokām, KATA tehniku, padziļināti uzlaboja fizisko kondīciju, kā arī lieliski veica špagata vingrinājumus.

2014. gadā „Sochin” piedalījās 16 starptautiskos turnīros, pie tam šajā sarakstā netika iekļauti vasaras mēneši, kuros sacensības nenotiek. Sportisti veiksmīgi startēja Eiropas čempionātā Polijā, kā arī Ungārijā, kur ieguva godalgas gan individuālajā, gan komandu ieskaitē. Īpaši jāizceļ D.Kuranovs, N.Romancevičs, E.Dobrovoļska.

Latvijas čempionātā Madonā klubu ieskaitē „Sochin” (Alisa Ivaņko, Anastasija Trofimova, Armands Grosbergs) ieņēma ceturto vietu. 2014. gada oktobrī Polijā pasaules čempionātā savā svara kategorijā uzvarēja Deniss Kuranovs, Vladimirs Romancevičs ieguva otro vietu, bet bronza tika Armandam Grosbergam.

Martā „Sochin” komanda devās uz Poliju, kur trenējās pie tādiem meistariem kā Kenets Funakoši (10. dans) un Veina Oto (5. dans), kurš ir Lielbritānijas un Norvēģijas izlašu treneris. Šajā laikā mūsu karatisti paspēja piedalīties arī „Funakoshi Cup”, izcīnot piecas medaļas.

Dzimtajā Daugavpilī „Sochin” organizēja divus turnīrus. Februārī notika Latvijas čempionāts JKA (četras valstis, vairāk nekā 200 dalībnieki), bet aprīlī „Sochin Cup”, kur starp dalībniekiem bija 70 sportisti no Latvijas un Lietuvas.

2014. gada garumā treneris Sergejs Ivaņko un audzēkne Aleksandra Lebedeka apmeklēja tiesāšanas seminārus, risinot sarežģītus uzdevumus un eksāmenus.

Vasarā praktiski visi karate skolas audzēkņi kopā devās uz Rēzekni, aizvadot 11 dienu treniņnometni. Treniņi bija ļoti intensīvi (4 reizes nedēļā), kā arī tika sagādāta plaša izklaides programma kolektīva saliedēšanai. Tika rīkotas sacensības svarcelšanā, pievilkšanās un preses vingrinājumi. Artūrs Kiškelis veica 340 „presītes”.

Pateicoties sponsoru „Ditton Chain” un „Magistr” atbalstam audzēkņi ieguva jaunu sporta formu. Gada izskaņā visi audzēkņi saņēma īpašus piemiņas kausus. Īpaši tika izcelti astoņi no vecākiem, kuri palīdzēja klubam tālākajos izbraukumos. Īpašu balvu saņēma visjaunākais audzēknis (4 gadi) Vladiks Miloševičs.

Sochin izsaka lielu pateicību Daugavpils domei, Jānim Dukšinskim, Marinai Isupovai, Mihailam Jenbajevam. 2015. gadā komanda gatavojas startēt dažāda līmeņa sacensībās Tallinā, Daugavpilī, kā arī citās Eiropas pilsētās.