Daugavpils 3. vidusskola piedalīsies projektā „Sporto visa klase”

14.10.2014
Daugavpils 3. vidusskolas 3.b klases skolnieki vecāku un skolotāju pavadībā devās uz Rīgu, kur viņiem tika prezentēts jaunais Latvijas Olimpiskās komitejas projekts „Sporto visa klase”.

Daugavpils 3. vidusskola būs viena no sešām Latvijas skolām, kas piedalīsies jaunajā projektā, kura mērķis ir bērnu veselības nostiprināšana un motivēšana. Īpašo programmu pēc Olimpiskās komitejas pasūtījuma izstrādāja Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija. Tiek paredzēts, ka pirmās nodarbības skolās noritēs no 3. novembra, bet projekts noslēgsies maija izskaņā.

„Sporto visa klase” projekta laikā Daugavpils skolas 3.b klases skolnieki papildus divām jau esošajām sporta nodarbībām apmeklēs trīs fakultatīvās sporta nodarbības – peldēšanā, futbolā, kā arī vispārējā fiziskajā sagatavotībā. Projektu atbalsta arī Latvijas Futbola federācija.

Pirmdienas svinīgajā pasākumā Daugavpils bērni tika pie sava „Olimpiskā audzinātāja”, par ko turpmāko mācību gadu kļūs pazīstamā cīkstone Anastasija Grigorjeva. Citu skolu „Olimpiskie audzinātāji” būs Ineta Radeviča, Dainis Kūla, Ivo Lakučs, Mārtiņš Pļaviņš un Māris Verpakovskis.

Šobrīd šajā projektā iesaistīsies vairāk nekā 160 bērni, kuri regulāri tiks pārbaudīti, lai izvērtētu, cik liels ir bijis progress viņu fiziskajā sagatavotībā. Projekta organizētāji cer, ka ar „Sporto visa klase” palīdzību izdosies pierādīt, ka skolās būtu jāievieš vairāk sporta nodarbību un tas netraucēs audzēkņu sekmēm mācībās.

Dienas noslēgumā Daugavpils skolēni devās apmeklēt Latvijas-Turcijas nacionālo izlašu spēli „Skonto” stadionā. Lielākajai daļai no viņiem tā bija pirmā pieredze tāda nozīmīga sporta notikuma apmeklēšanā klātienē.