Servuts Eiropas čempionātā ieņem 9. vietu

24.10.2014
No 17. līdz 26. oktobrim Zagrebā norisinājās Eiropas jaunatnes čempionāts boksā, kurā piedalījās arī Daugavpils bokseris Evanders Servuts, kurš spraigā cīņā piekāpās Vācijas pārstāvim.

Kopumā Horvātijā uz ringa izgāja 221 bokseris no 41 valsts. Latvijas izlasi vadīja mūsu treneris Vladislavs Sokolovs, kurš cīņām gatavoja sešus bokserus, tajā skaitā arī Servutu. Svara kategorijā virs 91 kilograma Servuts tikās ar olimpisko čempionu no Vācijas Peteru Kadiru, ar kuru iepriekšējā tikšanās bija pasaules čempionātā Sofijā.

Toreiz mūsu bokseris zaudēja diezgan pārliecinoši, bet šoreiz cīņa bija daudz sīvāka. Mūsu bokseris cīnījās taktiski un tehniski pareizi, taču pieredzes trūkums darīja savu. Zaudējums šajā duelī un devītā vieta kopvērtējumā.

Labākais no Latvijas bokseriem ieguva 5. vietu. Vladislavs Sokolovs uzslavēja Servutu, sakot, ka puisis izskatījies cienījami. Iepriekšējos turnīros Vācijas bokseris retu reizi sastapās ar nopietnu pretestību, ko šoreiz viņam izrādīja tieši Servuts.
Tas liecina par to, ka nākotnē ir iespējas progresēt.

Jau no 29. oktobra norisināsies Eiropas jaunatnes čempionāts 1998.-1999. gadā dzimušajiem bokseriem. Latvijas izlases sastāvā startēs Edgars Koržeņevskis un Ritvars Šuļga.