Nākošnedēļ vairāk nekā 40 veselības veicināšanas pasākumi “iekustinās” Daugavpils iedzīvotājus

24.09.2014
No 29.septembra līdz 5.oktobrim 38 Eiropas valstīs, tajā skaitā Latvijā norisināsies ikgadējā Veselības nedēļa jeb MOVE Week. Latvija šajā kampaņā piedalās jau trešo gadu un tās dalībnieku skaits ar katru gadu aug, šogad sasniedzot jau 35 000 cilvēku.

Par 100 miljoniem vairāk eiropiešu līdz 2020. gadam – tāda ir šīs Eiropā lielākās tautas sporta kampaņas vīzija. Projekta mērķis ir popularizēt veselīgu dzīvesveidu un iesaistīt pēc iespējas vairāk cilvēku fiziskās aktivitātēs.

Daugavpilī notiks 43 veselības veicināšanas un sporta pasākumi. Atsaucas pašvaldības un valsts iestādes, sabiedriskās organizācijas un izglītības iestādes, kā arī veselības veicināšanas un sporta entuziasti. Programmā var atrast pasākumus visiem iedzīvotājiem neatkarīgi no vecuma, dzimuma, sportiskās gatavības. Šeit ir pasākumi bērniem, jauniešiem, jaunajām māmiņām, pieaugušajiem, senioriem, cilvēkiem ar īpašām vajadzībām un ģimenēm ar bērniem.

Ir plānotas lekcijas, praktiskas nodarbības, sporta stafetes, veselības pārbaudes punkti, nūjošanas nodarbības, sacensības, konkursi, tikšanās ar fizioterapeitu, Atvērto durvju diena Daugavpils Bērnu un jaunatnes sporta skolā, meistarklases, velobrauciens, rīta skrējiens, rīta rosmes, Ģimenes karatē festivāls, Sadraudzības futbola spēle un lecamlauku flešmobs.

Latvijā Veselības nedēļas laikā notiks vairāk nekā 1000 dažādi bezmaksas pasākumi un aktivtātes visā Latvijā, kuros aicināti piedalīties visi iedzīvotāji neatkarīgi no vecuma, dzimuma un sportiskās sagatavotības. Pasākumu organizatori piedāvās fiziskās aktivitātes iedzīvotājiem visas nedēļas garumā, piemēram, skriešanu, nūjošanu, pārgājienus, riteņbraukšanu, lēkšanu ar lecamauklu u.c. Visus pasākumus var atrast mājas lapā www.sportsvisiem.lv, http://latvia.moveweek.eu vai Daugavpils pašvaldības mājas lapā www.daugavpils.lv.

Šis pasākums ir lieliska iespēja mudināt visus latviešus būt fiziski aktīviem, jo kā zināms, regulāras fiziskas aktivitātes ir lētākais un efektīvākais veids kā novērst dažādas saslimšanas un uzturēt sevi labā fiziskā formā.

Pagājušajā gadā Veselības nedēļā piedalījās vairāk nekā 50 Latvijas pašvaldības, sporta klubi, skolas un citas organizācijas. Kopā 2013.gadā Move Week kampaņā Latvijā piedalījās ap 25 000 dažāda vecuma iedzīvotāji no visas Latvjas, bet visā pasaulē Veselības nedēļas ietvaros sporta pasākumos piedalījās 500 000 cilvēku.

MOVE Week jau trešo gadu organizē Starptautiskā Sporta un kultūras asociācija (ISCA) sadarbībā ar Eiropas Riteņbraucēju Federāciju un Eiropas valstu tautas sporta (sports visiem) nacionālajām organizācijām. Latvijā Veselības nedēļu koordinē Latvijas Tautas sporta asociācija (LTSA). Atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Sporta Federāciju padome, LDz Ritošā sastāva serviss, kompānija Coca Cola.

Aicinām piedalīties visus Daugavpils iedzīvotājus un pierādīt, ka Daugavpils var sasniegt vislabākos rezultātus.


Lejupielādēt pasākumu programmu