Kuranovs kļūst par Eiropas čempionu karatē

30.05.2014
24. un 25. maijā Polijas pilsētā Poznaņā norisinājās Eiropas čempionāts karatē (FSKA), kurā piedalījās 600 dalībnieki, starp kuriem bija arī daugavpilieši, pie tam ne tuvu nebija statistu lomā!

Čempionāts notika četrās disciplīnās – KATA, komandu KATA, KUMITE un komandu KUMITE.
Latvijas izlasi pārstāvēja JKA Latvia federācija, kurā ietilpa arī Sochin karate klub ar treneriem Sergeju Ivaņko (4.dans) un Tatjanu Raku (1. dans) priekšgalā.

Sochin kluba sportisti nostartēja neslikti. Visspilgtāk sevi pierādīja Deniss Kuranovs, kurš absolūtajā, bezsvara KUMITE kategorijā bija pārāks par visiem oponentiem, tiekot pie pirmās vietas.
Liveta Dainīte KATA kategorijā ieguva bronzas medaļu. Aleksandra Ļebedeka 15-16 gadus veco meiteņu grupā arī tika pie trešās vietas.

Ļoti interesanta izvērtās cīņa komandu KUMITE, kur mūsu komanda ar Egitu Dobrovoļsu, Neilu Sventiskiti un Livetu Dainīti sastāvā burtiski izrāva trešo vietu!

Vērts pieminēt arī citu kluba sportistu startu. Alisa Ivaņko KATA kategorijā 14 dalībnieču konkurencē ieņēma 5. vietu. Nikolajs Romancevičs lieliski startēja KUMITE, tomēr pārāk bieži pārkāpa kontakta noteikumus, par ko saņēma soda punktus un beigās 5. vieta.

Armands Grosbergs 29 dalībnieku konkurencē tika finālā, bet soda punktu dēļ palika ceturtais. Labs starts tik augsta mēroga sacensībās KUMITE Vladimiram Romancevičam (vecuma grupa 35-39). Viņu pievīlusi nekorektā tiesāšana, kas neļāva tikt augstāk par ceturto vietu.

Kopumā visi sportisti ieguva ļoti vērtīgu cīņas pieredzi. Pateicoties lieliskajiem laikapstākļiem, visi dalībnieki varēja doties ekskursijā pa skaistākajām Poznaņas vietām un izbaudīt tās pilnībā.

31. maijā komanda dodas uz šīs sezonas pēdējām sacensībām Madonā, kur notiks Latvijas čempionāts. Pēc tā sekos vasaras treniņnometne kopā ar Rīgas kluba karatistiem. Septembrī Portugālē paredzēts piedalīties pasaules čempionātā.

Klubs izsaka pateicību par sniegto finansiālo atbalstu Daugavpils vicemēram Jānim Dukšinskim, Izglītības pārvaldes vadītājai Marinai Isupovai un Sporta pārvaldes vadītājam Mihailam Jenbajevam.