Grigorjeva iekļūst Eiropas čempionāta finālā

04.04.2014
Daugavpils cīkstone Anastasija Grigorjeva piektdien kļuva par trīskārtējo Eiropas čempioni brīvajā cīņā.

Anastasija Grigorjeva Eiropas brīvās cīņas čempionātā Somijā svara kategorijā līdz 63 kilogramiem tika minēta kā viena no galvenajām pretendentēm uz zelta medaļu. Savu favorītes statusu Grigorjeva arī apstiprināja.

1. sacensību kārtā Anastasija viegli tika galā ar Čehijas sportisti Adeli Hanzličkovu, pēc kā nepārāk veiksmīgi iesāka cīņu ar turcieti Busi Tosunu, tomēr uzvara neizpalika – 15:5.

Ļoti sīksta izvērtās pusfināla cīņa pret Ukrainas cīkstoni Jūliju Tkaču. Grigorjeva cīnījās pacietīgi un veiksmīgi, izcīnot uzvaru ar 6:3.

Finālā daugavpiliete tikās ar gados jauno baltkrievieti Mariju Mamašuku. Pirmais cīņas periods aizritēja līdzīgā cīņā, tomēr pretiniece izmantoja Grigorjevas kļūdu, izvirzoties vadībā ar 2:0. Šāds sākums lika justies piesardzīgiem, taču Anastasija turpinājumā vaļības nepieļāva. Aizvadot ļoti pārliecinoši otro periodu, tika izcīnīta uzvara ar 10:2!

Šis Grigorjevai ir trešais Eiropas čempiones tituls un otrais pēc kārtas. Par Eiropas labāko cīkstoni viņa kļuva arī 2010. gadā.