Bokseri otrie Rīgas čempionātā

01.04.2014
No 28. līdz 30. martam Rīgā norisinājās Rīgas atklātais čempionāts junioriem un jauniešiem. Daugavpils bokseri komandu vērtējumā piekāpās tikai mājiniekiem.

Sacensības organizēja Latvijas Boksa federācija (prezidents Nils Žuravļovs) ar Rīgas Domes atbalstu. Bokseri sacentās divās vecuma grupās 1999.-1998. un 1997.-1996. dzimšanas gads. Sacensībās varēja piedalīties arī gados jaunāki bokseri, kuri spēja izrādīt pienācīgu konkurenci.

Sacensībās piedalījās vairāk nekā 160 bokseri no Somijas, kā arī dažādām Latvijas pilsētām, tajā skaitā no Daugavpils. Šajās sacensībās tika noteikts galējais Latvijas jauniešu izlases sastāvs dalībai Eiropas čempionātā, kas septembrī notiks Krievijā.
Daugavpils bokseri nodemonstrēja labu sniegumu un kopumā ieguva desmit godalgas.

Par sacensību uzvarētājiem savās svara un vecuma kategorijās kļuva Ņikita Spiridonovs, Edgars Koržeņevskis un Ritvars Šuļga.

Līdz finālam izdevās tikt arī Aleksandram Lipovkam, bet augstāk par otro vietu viņš netika. Seši sportisti ieguva bronzas godalgas: Rauls Konstantinovs, Nikita Guzlajevs, Aleksandrs Taržutkins, Kirils Vasiļjevs, Viktors Potapovs un Artūrs Beinarovičs.

Daugavpils BJSS vecākais boksa nodaļas treneris Vladislavs Sokolovs: „Sacensības norisinājās ļoti augstā līmenī. Mūsu vadošie bokseri Šuļga un Koržeņevskis ar saviem uzdevumiem tika galā viegli, izcīnot pārliecinošas uzvaras. Pārējie puiši mazliet līdz galam nenostrādāja, bet bez zaudējumiem nemēdz būt uzvaru.”

Jau aprīlī uz pasaules junioru čempionātu boksā Bulgārijā dosies Evanders Servuts, bet Šuļga un Koržeņevskis startēs Eiropas jauniešu čempionātā.
Sacensībās Rīgā Daugavpils komanda ieņēma otro vietu aiz mājiniekiem, bet trešie bija jūrmalnieki.

Daugavpils izlase tagad aktīvi gatavosies brāļu Purvinsku piemiņas turnīram, kas maijā norisināsies Daugavpilī.