Latvijas bokseru starts prestižajā starptautiskajā turnīrā Anapā

26.02.2014
No 19. līdz 24. janvārim Anapā norisinājās 7. starptautiskais boksa turnīrs veltīts starptautiskās klases sporta meistara Nikolaja Pavļukova piemiņai.

2007. gadā Nikolajs Pavļukovs kopā ar savu draudzeni Jūliju Streļņikovu traģiski gāja bojā autokatastrofā.

Sacensības norisinājās 1996./1997. gadā dzimušo sportistu vecuma grupā un tajās piedalījās vairāk nekā 140 bokseri. Uz Anapu ieradās spēcīgākie bokseri no 16 valstīm: Ukrainas, Krievijas, Uzbekistānas, Kubas, Baltkrievijas, Armēnijas, Vācijas, Azerbaidžānas, Īrijas, Moldovas, Gruzijas, Serbijas, ASV, Afganistānas, Igaunijas un Latvijas. Starp dalībniekiem netrūka Eiropas un pasaules čempionātu laureātu. Šo turnīru dēvē par vienu no spēcīgākajiem junioru turnīriem Eiropā.

Latvijas izlasi galvenā trenera Vladislava Sokolova vadībā pārstāvēja Rīgas kluba “Sidneja 2000” bokseris Ralfs Aušmanis, jūrmalnieks Artjoms Savdons, jelgavnieks Artjoms Hanevičs, olainietis Jegors Artjomovs un daugavpilietis Evanders Servuts.

Diemžēl nevienam no bokseriem neizdevās uzvarēt cīņās par iekļūšanu pusfinālā. Daugavpils sporta skolas audzēknis Evanders Servuts šādās sacensībās piedalījās pirmo reizi. Cīņā ar Azerbaidžānas pārstāvi viņš zaudēja pirmajā raundā, toties otrajā un trešajā raundā bija pārāks, tādēļ tiesnešu lēmums par uzvaras piešķiršanu oponentam neesot bijis objektīvs.

Vladislavs Sokolovs: “Mūsu puiši demonstrēja labu boksu tāda līmeņa junioru sacensībās. Daugavpilietis Evanders Servuts sevi pierādīja no labākās puses. Tagad mums jāgatavojas starptautiskām sacensībām Lietuvā, kur piedalīsies bokseri no 18 valstīm. Jāstrādā pie kļūdu labošanas un ringā pretiniekam nedrīkst atstāt nekādas izredzes uz panākumu. Lietuvā mūsu bokserim ir visas iespējas kļūt par uzvarētāju. Pret saviem audzēkņiem izturos skarbi, bet šoreiz viņi ir pelnījuši uzslavas.”

No 7. līdz 9. martam Daugavpilī norisināsies Latvijas čempionāts boksā pieaugušajiem.