Sestdien Daugavpilī „Grand Prix” posms spīdvejā

15.08.2013
Atzīmējot Latvijas spīdveja 50. gada dienu, Daugavpilī pēc četru gadu pārtraukuma notiks pasaules čempionāta jeb „Grand Prix” posms. Sacensību sākums sestdien plkst. 19:00, bet visas dienas un vakara garumā visiem pilsētas iedzīvotājiem un viesiem garantētas arī citas izklaides.

RIETUMU BANK LATVIAN FIM SPEEDWAY GRAND PRIX ir Latvijas spīdveja 50. gada dienas centrālais notikums. Pateicoties Daugavpils pilsētas domei, Rietumu bankai un LDZ-Cargo, visi pasaules labākie braucēji pēc četru gadu pārtraukuma atkal sapulcēsies Latvijā.

Pasaules čempionāta posmi Latvijā jau norisinājās laikā no 2006. līdz 2009. gadam. Divas reizes šeit triumfēt izdevās amerikānim Gregam Henkokam, kuru uz starta redzēsim arī 17. augustā. Pa vienai uzvarai ir jau karjeras beigušajiem Džeisonam Krampam un Lī Adamsam. Par pirmo mūsu braucēju šajās prestižajās sacensībās kļuva Ķasts Puodžuks, bet vislielākos sasniegumus sasniedza Grigorijs Laguta. 2007. gadā viņš šokēja spīdveja pasauli, noslēdzot Latvijas posmu ar septīto vietu!

Šogad wild-card Latvijas posmā iegūs tikai 18 gadus vecais Andžejs Ļebedevs, kurš visas sezonas garumā ir priecējis ar savu braukšanu Lokomotīves rindās, kā arī individuālajās sacensībās. Tā viņam būs debija Grand Prix, bet starp rezervistiem būs Vjačeslavs Giruckis un Maksims Bogdanovs. Nav izslēgts, ka trekā redzēsim arī kādu no viņiem.

Pasaules čempionāta kopvērtējuma vadībā atrodas krievu braucējs Emīls Sajfutdinovs, kurš varētu kļūt par pirmo Krievijas spīdvejistu, kurš kļūs par pasaules čempionu. Viņam uz papēžiem min britu jaunā zvaigzne Tajs Vofindens. Tieši šie divi spīdvejisti tiek uzskatīti par galvenajiem favorītiem uz uzvaru lielajā kopvērtējumā, bet Daugavpilī pie panākuma varētu tikt vēl vismaz 5-6 braucēji.

Biļetes jau ir iespējams iegādāties Biļešu servisa kasēs, Statoil uzpildes stacijās, kā arī stadiona kasē. Īpašas cenas tiek piedāvātas ģimenes paketē, tāpat atlaides ir arī bērniem un citiem. Plašāku informāciju var iegūt stadiona Lokomotīve ofisā vai arī pa tālruni: 65438807. Kārdinoši piedāvājumi ir arī organizācijām un korporatīviem.

“Grand Prix” posms nebūs vienīgais izklaides pasākums, jo dažādas izklaides ir paredzētas arī visas dienas garumā. Jau sākot no plkst. 13:00 Vienības laukumā sapulcēsies starptautiskās moto asociācijas biedri ar saviem braucamrīkiem. Vēlāk tiks veikta īpaša pilsētas motookupācija, bet vēl pirms “Grand Prix” sākuma notiks Latvijas spīdveja vēsture kaldinātāju moto parāde. Jau pēc “Grand Prix” posma stadionā “Celtnieks” notiks īpašs rokkoncerts un rokeru pasākums. Ieeja pasākumā visiem spīdveja sacensību biļešu īpašniekiem būs bezmaksas. Ieeja “Lokomotīves” stadionā jau no plkst. 17:00.

Atcerieties, ka pilsētas ielās pie pašvaldības ēkām un organizācijām 16. un 17. augustā ir jāizkar Latvijas karogs.


Motookupācijas programma
13.00 - Vienības laukuma motookupācija. Starptautisko moto asociāciju biedru ierašanās (Latvija, Lietuva, Igaunija, Zviedrija, Somija, Krievija, Polija)
14.00 - Latvijas spīdveja 50-gadei veltīta parāde. Daugavpils ielu motookupācija.
14.30- Stadiona “Lokomotīve” motookupācija (Jelgavas iela 54);
18.30 - Latvijas spīdveja vēstures kaldinātāju moto parāde (St. Lokomotīve), sadarbībā ar Latvijas retro motociklu biedrību;
Rietumu Bank Latvian FIM Speedway Grand Prix sacensību sākums.
19.00 - 16 Pasaules labāko Speedway Grand Prix braucēju motoparāde, prezentācija;
22.30 - Rokkoncerts, grupa “Keksi”, Bike Show, Harley Davidson motociklu prezentācijas , foto sesijas un motookupācijas jaudīgs turpinājums.