Ļebedevam neizdodas tikt „Grand Prix” atlases finālā

08.08.2013
Latvijas spīdvejistam Andžejam Ļebedevam tomēr nav izdevies kļūt par otro Latvijas spīdvejistu, kurš jebkad kvalificējies „Grand Prix” atlases finālam. Savā pusfinālā viņš ieņēma 11. vietu.

Andžejs Ļebedevs šogad bijis vienīgais Daugavpils spīdvejists, kurš piedalījās 2014. gada „Grand Prix” atlases sacensībās. Nodrošināt vietu nākamā gada braucēju pamatsastāvā nav viegls uzdevums, jo to paveic tikai trīs labākie lielajā finālā. Pirmajā atlases kārtā Andžejs bija lielisks, uzvarot savā posmā.

Pusfinālā Dānijā konkurence bija jau krietni spēcīgāka, tomēr izredzes tikt starp labākajiem astoņiem bija. Diemžēl šoreiz Ļebedevu pievīla gan tehnika, gan paša kļūdas. Pirmajā braucienā, cīnoties par pirmo pozīciju, Andžejs krita, paliekot bez punktiem. Otrajā braucienā viņš uzvarēja, bet trešajā bija otrais, kas deva labas izejas pozīcijas pirms pēdējiem diviem piegājieniem.

Diemžēl ceturtajā braucienā Andžejam motocikla defekta dēļ nācās izstāties brīdī, kad viņš brauca pirmais! Pēdējā braucienā moci īsti sagatavot vairs neizdevās, tādēļ vēl viena izstāšanās. Summā ar pieciem punktiem viņam 11. vieta. Finālā startēs astoņi labākie...