Nedēļas nogalē iepriecināja spīdvejisti

03.06.2013
Notikumiem bagāta nedēļas nogale izvērtās Daugavpils spīdvejistiem. Polijas 1. spīdveja līgā „Lokomotīve” ieguva divus bonusus, bet Eiropas junioru čempionāta finālā ticis Andžejs Ļebedevs.

„Lokomotīvei” jau ceturtdien bija jādodas trekā, tomēr nelabvēlīgo laikapstākļu dēļ Polijā braukt neizdevās. Toties piektdien mūsējie ne tikai devās trekā, bet arī prata uzvarēt pretinieku! Lodzas „Orzel” izbraukumā tika uzvarēts ar 48:41, kas ļāva reabilitēties par zaudējumu mājāss (42:48) un iegūt arī bonuspunktu par uzvaru divu cīņu summā. Pa 12 punktiem atveda Romāns Považnijs un Ķasts Puodžuks, savukārt 11 pievienoja Andžejs Ļebedevs.

Jau nākamajā dienā Ļebedevs startēja Eiropas junioru čempionātā kvalifikācijā, kur ieguva 15 no 15 iespējamajiem punktiem. Tas viņam deva pirmo vietu un vietu finālā. Cits mūsu braucējs Ivans Pļešakovs ar pieciem punktiem bija vienpadsmitais, ar ko nepietika vietai finālā.

Svētdien kārtējās Polijas čempionāta sacīkstēs „Lokomotīve” sīksti cīnījās ar „Ostrovia”, tomēr beigās piekāpās ar 43:47. Pirms pēdējā brauciena rezultāts bija 42:42, bet cīņas gaitā daugavpiliešiem bija pat sešu punktu pārsvars. Ražīgākais punktu vācējs bija Romāns Považnijs (11), kuram sekoja Ļebedevs ar Kilmakorpi (abiem pa 10). Bonuspunkts tika „Lokomotīvei”, kas mājās uzvarēja pārliecinošāk. Turnīra tabulā „Loko” tagad ir ceturtajā pozīcijā.