Bokseris Zaharovs piektais Groznijā

03.09.2012
Daugavpils bokseris Dmitrijs Zaharovs starptautiskās sacensībās Krievijas pilsētā Groznijā ieņēma piekto vietu, kas bija labākais rezultāts no Latvijas sportistiem.

No 24. līdz 31. augustam Groznijā norisinājās 4. Starptautiskais pirmā Čečenijas prezidenta Ahmata-Hadži Kadirova piemiņas turnīrs boksā. Startēja vairāk nekā 120 sportisti no 15 valstīm: Ukrainas, Krievijas, Azerbaidžānas, Ungārijas, Moldovas, Latvijas, Gruzijas, Kazahstānas, Kirgiztānas, Polijas, Armēnijas, Baltkrievijas, Bulgārijas, Kubas, Uzbekistānas.

Latvijas izlase šim turnīram gatavojās Lietuvā kopā ar Lietuvas un Norvēģijas bokseriem. Galvenā trenera pienākumus pildīja Daugavpils BJSS treneris Vladislavs Sokolovs. Starp izlases dalībniekiem bija pieci sportisti, no kuriem viens bija Dmitrijs Zaharovs.

Svara kategorijā līdz 49 kilogramiem Dmitrijs ceturtdaļfinālā pēc punktiem piekāpās Uzbekistānas pārstāvim, kas deva piekto vietu. Tas bija labākais rezultāts starp visiem Latvijas bokseriem.

Vladislavs Sokolovs: „Tik augsta līmeņa sacensībās tiesneši nevienmēr ir objektīvi. Mūsu gadījumā uzvaras izcīnīšanai bija jābūt divas reizes pārākiem par pretinieku. Zaharovam nepaveicās ar izlozi, bet arī piektā vieta ir labākais latviešu sasniegums. Ir nepilnības, pie kurām vēl jāpiestrādā, jo jau pēc diviem mēnešiem Taizemē norisināsies pasaules čempionāts.

Tagad Daugavpils bokseri gatavosies „Domes kausam”, kas no 7. līdz 8. septembrim norisināsies Daugavpilī.