Ļebedevs trešais Eiropas čempionāta finālā

03.09.2012
Daugavpils gados jaunais spīdvejists Andžejs Ļebedevs Eiropas čempionāta fināla otrajā posmā ieņēma trešo vietu, kas kopvērtējumā ļāvis pakāpties uz otro pozīciju. Labāko sešiniekā arī Vjačeslavs Giruckis un Kjasts Podžuks.

Pirmo reizi Latvijas spīdveja vēsturē Eiropas čempionāta fināls norisinājās Daugavpilī. Uz sestdienas sacīkstēm ieradās sportisti no Čehijas, Ukrainas, Krievijas, Vācijas, Dānijas, Polijas un arī Latvijas. Mūsu valsti pārstāvēja Andžejs Ļebedevs, Kjasts Podžuks un Vjačeslavs Giruckis, kuram sākotnēji bija atvēlēta vien rezervista vieta, tomēr Viktors Golubovskis nevarēja ierasties, tādeļ pie iespējas tika tieši Giruckis.

Mūsu spīdvejists kļuva par vienu no sacensību lielākajiem pārsteigumiem. Vienā no braucieniem Giruckis tika galā pat ar šī posma uzvarētāju Grigoriju Lagutu. Lagutam tā bija vienīgā neveiksme sestdienas mačos. Viņš ar 13 punktiem kļuva par uzvarētāju, bet otrā vieta čeham Alešam Drimlam, kurš ir līderis kopvērtējumā.

No Latvijas spīdvejistiem vislabāk nostartēja Andžejs Ļebedevs, kuram piecos braucienos desmit punkti. Tikpat arī ukrainim Andrejam Karpovam, kurš gan papildbraucienā par trešo pozīciju traumas dēļ nestartēja. Tikai par vienu punktu mazāk Kjastam Podžukam, Giruckim un vēl diviem sportistiem. Tas deva dalītu 5.-8. vietu.

Kopvērtējumā līderis ar 28 punktiem ir Drimls, viņam seko Ļebedevs (20), Tomašs Gapiņskis (19), Roberts Miskovjaks (19), Karpovs (19) un Podžuks (18). Vēl paredzēti 2 posmi.