Latvijas čempionāts orientēšanās sportā tika aizvadīts Daugavpilī

12.09.2012
Pagājušajā nedēļas nogalē pie Daugavpils notika Latvijas čempionāts orientēšanās sportā, kurā medaļas tika izcīnītas vidējā distancē un stafetēs. OK Stiga un OK Sēlijas mežs rīkotājās sacensībās piedalījās vairāk nekā 600 cilvēki un par uzvarētājiem individuālajās distancēs kļuva Timo Silds un Kristīne Bertuka, bet stafetēs zelta medaļas ieguva Mežmalas MTB komanda vīriešu elitē un OK Meridiāns sieviešu elitē.

Latvijas cempionātam bija izvēlēts unikāls apvidus Daugavpils pievārtē - Smiltāja karjera apkārtnē ir viena no retajām iekšzemes kāpām Latvijā un tas sportistiem piedāvāja piejūrai līdzīgus apstākļus. Apvidus bija sarežģīts, bet ļoti ātrs, un uzvarēja tie, kas spēja skriet tik ātri, lai nezaudētu kontroli pār karti.

Vīriešu elitē otro gadu pēc kārtas uzvarēja Igaunijas sportists Timo Silds, kurš startēja, pārstāvot OK Alūksne-Ape. Viņa pārsvars pār tuvākajiem sekotājiem bija pārliecinošs - otrajā vietā finišēja viņa brālis Lauri Silds, arī no OK Alūksne-Ape, bet labākais no latviešiem bija IK Auseklis sportists Jānis Tamužs, kurš saņēma brozas godalgu.

Vairākiem elites sportistiem problēmas sagādāja apvidus ap 5., 12. un 13.kontrolpunktu.

Sievietēm ātrākā izrādījās lietuviete Sandra Paužaite, bet, tā kā viņa pārstāvēja Lietuvas klubu, zelta medaļu nesaņēma.

Par čempioni kļuva Kristīne Bertuka no OK Meridiāns, viņas kluba biedrene Dace Buža ierindojās otrajā vietā, trešajā vietā atstājot valmierieti Lauru Nīmanti no Ziemeļvidzemes orientēšanās centra.


Junioru grupās par čempioniem kļuva Jānis Sārs (Mežmalas MTB) un Rūta Plakane (IK Auseklis)

Nākamajā dienā tajā pašā apvidū tika sadalīti medaļu komplekti trīs etapu stafetēs.

Vīriešu konkrencē Mežmalas MTB komandu jau pirmajā etapā līderpozīcijā izvirzīja Artjoms Rekuņenko un viņa komandas biedri Jānis Sārs un Andris Jubelis konkurentiem nedeva izdevību apsteigt viņus un jau otro gadu pēc kārtas šī komanda ieguva zelta medaļu stafetē. Otrajā vietā finišēja OK Ozons komanda ar Ivaru Žagaru, Marģeru Kieti un Anatoliju Tarasovu sastāvā. Trešo vietu pēdējā etapā savai komandai OK Alūksne-Ape izcīnīja Timo Silds, kuram pirmos divus etapus veica Atis Dandens un Jānis Kūms.

Sieviešu elitē, kā jau to varēja sagaidīt pēc iepriekšējās dienas rezultātiem, dominēja Cēsu OK Meridiāns komanda ar Sandru Grosbergu, Daci Bužu un Kristīni Bertuku sastāvā. Sīva cīņa izvērtās par pārējām godalgotajām vietām, un spēcīgaka izrādījās OK Ozons komanda, kurā startēja Ieva Veģere, Līga Ārniece un Iveta Brūvere. Trešo vietu ieguva Kuldīgas kluba TOK Taka sportistes Mārīte Turka, Anna Abersone un Janeta Turka.

Sacensības atbalstīja un neaizmirstamas balvas sagādāja Everest, Gutta, Selga, Lieliskadavana.lv, Asics, Hesburger, Contex, Ozolkalns, Daugavpils Māla mākslas centrs, kā arī par atbalstu jāpasakās Daugavpils tūrisma informācijas centram, Daugavpils novada domei un Daugavpils sporta pārvaldei.