Daugavpilī atkal notiks „Grand Prix” posms spīdvejā

17.09.2012
2013. gadā Daugavpils spīdveja trekā pēc vairāku gadu pārtraukuma atkal norisināsies pasaules čempionāta posms. Plānots to aizvadīt 17. augustā.

Piektdien tika panākta vienošanās ar „Grand Prix” seriāla posma organizatoriem par viena no nākamā gada posma sarīkošanu Daugavpilī. Šis posms vienlaicīgi tiks veltīts Latvijas spīdveja 50. gadadienai.

Viens no galvenajiem spīdveja atbalstītājiem Vladimirs Ribņikovs pastāstīja, ka tiks darīts viss iespējamais, lai posms tiktu aizvadīts pēc iespējas augstākā līmenī. Tiks piedomāts arī pie tā, kā uz Daugavpili varētu ierasties vairāk ārvalstu viesu. Piemēram, tiek strādāts pie tā, lai Krievijas spīdvejistu fani varētu vieglāk tikt Latvijā.

Daugavpils Domes priekšsēdētājas vietnieks Vjačeslavs Širjakovs pastāstīja, ka viesiem tiks piedāvāts īpašs tūristu komplekts – biļetes uz sacensībām, viesnīcu pakalpojumi un ekskursijas. Finansiālu atbalstu solījusi arī Latvijas valdība, bet līgums par to organizēšanu noslēgts tikai uz 2013. gadu, taču pastāv iespēja, ka arī nākotnē posmi norisināsies Latvijā.

Jāpiemin, ka laikā no 2006. līdz 2009. gadam Daugavpilī jau norisinājās „Grand Prix” posmi, kas pulcēja milzīgu cilvēku skaitu tribīnēs, kā arī pie televīzijas ekrāniem. Pasaules čempionāta posmi tiek rādīti apmēram 150 valstīs visā pasaulē.

Preses konferences noslēgumā īpaši tika sveikts spīdvejists Andžejs Ļebedevs, kuram tika pasniegts Daugavpils Domes pateicības raksts par iegūto trešo vietu Eiropas čempionāta fināla otrajā posmā. Pateicības raksts tiks pasniegts arī viņa trenerim Nikolajam Kokinam, kurš gan šoreiz nevarēja ierasties.