Daugavpilieši uzvar „Daugavu” derbijā

20.09.2012
Latvijas futbola Virslīgas ceturtā apļa pirmajā mačā Daugavpils „Daugava” pārliecinoši ar 3:0 pārspēja Rīgas „Daugavu”, tādā veidā saglabājot pirmo vietu turnīra tabulā.

Šosezon visās spēlēs pret rīdziniekiem daugavpilieši bija pārāki, pie tam arī vārtu attiecība pirms trešdienas cīņas bija pozitīva – 10:1. Arī šoreiz nebija būtisku izmaiņu. Daugavpils komanda jau no pirmajām minūtēm uzbruka vairāk un bīstamāk, rezultātu atklājot 10. minūtē ar 11 metru soda sitienu. To realizēja Jurijs Sokolovs, bet daļu no vārtu guvuma var atdot Edgaram Jermolajevam, pēc kura sitiena ar roku nospēlēja Deniss Sokoļskis, par ko arī tika nozīmēta pendele.

„Daugava” turpināja uzbrukt līdz 24. minūtē pēc Dmitrija Polovinčuka piespēles skaistus vārtus guva Andrejs Kovaļovs – 2:0. Otrais puslaiks ritēja krietni vien lēnākā tempā, pie tam mājinieki īpaši neforsēja notikumus laukumā, tomēr tas netraucēja gūt vēl vienus vārtus. Andrejs Kovaļovs iecentrēja bumbu soda laukumā, kur Mihails Ziziļevs adresēja bumbu Jermolajevam. Savu darbiņu viņš paveica perfekti – 3:0. Atlikušajā laikā daži pusmomenti radās arī rīdziniekiem, tomēr rezultāts vairs nemainījās.

Šajā kārtā uzvaras visiem kandidātiem uz zelta medaļām, tādēļ kopējā situācija turnīra tabulā nav mainījusies. „Daugava” joprojām ir pirmā, apsteidzot „Skonto” par vienu punktu.