Sestdien Daugavpilī Eiropas čempionāts spīdvejā

29.08.2011
Šo sestdien Daugavpils spīdveja trekā tiks aizvadīts otrais Eiropas čempionāta fināla posms, kurā piedalīsies ļoti spēcīgi spīdvejisti. Starp kandidātiem uz panākumu būs arī mūsu braucēji Andžejs Ļebedevs ar Kjastu Podžuku.

Eiropas spīdveja čempionāts šogad norisinās pēc jaunas uzvarētāja noskaidrošanas sistēmas. Iepriekš čempions tika noskaidrots vienās sacīkstēs, bet šoreiz par labāko Eiropas spīdvejistu kļūs braucējs, kurš iekrās lielāko punktu summu četros mačos. Pirmais posms norisinājās Polijas pilsētā Ravičā, bet otro reizi spīdvejisti sapulcēsies Daugavpilī. Vēlāk paredzēti posmi arī Austrijā un Slovēnijā.

Pirmo etapu par veiksmīgu var nosaukt abi Latvijas pārstāvji. Andžejs Ļebedevs ar desmit punktiem ieņēma dalītu 3.-4. vietu, savukārt Podžuks dalīja 5.-7. vietu. Par uzvarētāju ar maksimālo punktu skaitu (15) kļuva čehs Alešs Drimls, bet 13 punkti polim Tomašam Gapiņskim. Abi bija uz goda pjedestāla arī 2011. gadā, bet par čempionu kļuva krievs Grigorijs Laguta. Visus viņus redzēsim arī sestdien Daugavpilī.

Pie favorītiem varētu pieskaitīt arī citus poļus Mihalu Ščepaņjaku ar Gžegožu Zengotu, ukraini Andreju Karpovu, dāni Keniju Larsenu, kā arī, protams, abus latviešus.

Uz starta stāsies arī citi spēcīgi braucēji no Vācijas, Čehijas, Slovēnijas un Krievijas. Šīs sacensības var droši dēvēt par sezonas lielākajām Latvijā.

Sacensību sākums plkst. 18:00. Plašāka informācija par biļetēm www.lokomotive.lv