Grigorjeva olimpiskajās spēlēs ieņem 9. vietu

09.08.2012
Trešdien Londonas Olimpiskajās spēlēs uz starta izgāja otrā Daugavpils pārstāve Anastasija Grigorjeva, kura brīvajā cīņā ieņēma 9. vietu. Viņai viena uzvara un zaudējums.

Grigorjeva ir 2010. gada Eiropas čempione un 2012. gada Eiropas vicečempione. Visi šie panākumi gan gūti svara kategorijās līdz 55 un 59 kilogramiem, bet Londonā bija jāstartē ar sportistēm svarā līdz 63 kilogramiem. Pirmajā kārtā latviete bija brīva, sākot cīņu par godalgām astotdaļfinālā.

Tur viņai pretī stājās amerikāniete Jeļena Pirožkova. Pirmo periodu daugavpiliete zaudēja (0:2), toties nākamajos divos (5:0, 2:0) bija krietni vien pārāka, tiekot pie uzvaras pēc punktiem ar rezultātu 3:1.

Ceturtdaļfinālā bija jāsacenšas ar Mongolijas sportisti Batsetsegu Soronzonboldu. Nastju šoreiz iegāza ļoti neveiksmīgais sākums – 0:5 jau pirmajās sekundēs. Arī otrā perioda sākumā viņa nokļuva iedzinēju lomā ar 0:3, tomēr spēja saņemties, veikt divus labus spēka paņemienus, kas izvirzīja vadībā ar 4:3. Tik nepieciešamo uzvaru viņa pēdējās sekundēs gan izlaida, tādējādi piedzīvojot zaudējumu visā cīņā.

Vēl bija cerība tikt gandarījuma turnīrā cīņā par bronzu, bet šādā gadījumā mongolietei būtu jātiek finālā, bet viņa to nespēja, piekāpjoties trīskārtējai olimpiskajai čempionei no Japānas Kaori Ičo.

Noslēgumā Grigorjevai savā olimpiskajā debijā 9. vieta. Atgādināsim, ka cits daugavpilietis Dmitrijs Jurkevičs 1500 metru skrējienā bija 25. pozīcijā.