19. augustā Daugavpilī norisināsies Pasaules kausa posms 50 km skrējienā

09.08.2012
Jau otro gadu pēc kārtas Daugavpilī norisināsies IAU Pasaules kausa posms 50 kilometru skrējienā, kurā piedalīsies sportisti no Grieķijas, Lietuvas, Ukrainas, Krievijas, ASV un Latvijas. Starts paredzēts 19. augustā Dubrovina parkā plkst. 10:00. Pilsētniekiem būs iespēja startēt arī 5 kilometru satelītskrējienā.

Sacensību galvenais organizētājs Andris Dudels pastāstīja, ka sacensībās piedalīšoties ap 40 sportistiem, starp kuriem būs arī vadošie Ukrainas un Krievijas skrējēji 100 kilometru distancē. Sportisti startēs Dubrovina parkā, pēc kā dosies uz dambi, kopumā veicot 12 apļus, kuru garums sastādīs četrus kilometrus. Finišs paredzēts Dubrovina parkā. Labākie varētu to sasniegt ap 13:00. Pasaulē sezonas laikā notiek 15 šāda veida posmi, un jau otro reizi viens no tiem norisināsies Daugavpilī. Nav izslēgts, ka nākotnē pie mums varētu notikt arī 100 kilometru skrējiena sacensības, jo mūsu pilsētā ir visa nepieciešamā infrastruktūra liela sportistu skaita uzņemšanai. Šādos posmos parasti startē ap 400-500 skrējējiem no visas pasaules.

Pilsētniekiem 19. augustā būs ne tikai iespēja pavērot augsta līmeņa skrējējus, bet arī piedalīties pašiem. 14:00 Dubrovina parkā tiks dots starts 5 kilometru satelītskrējienam, kurā dalību apstiprinājusi arī Londonas Olimpisko spēļu dalībniece Dace Lina. Tāpat paredzēts arī bērnu skrējiens. Pieteikties šiem skrējieniem ir iespēja veikalā „Sport 2000”.