„Daugava” izstājas no Eirokausiem

12.07.2012
Eiropas līgas 1. kvalifikācijas kārtas atbildes spēlē sāpīgu zaudējumu piedzīvojusi Daugavpils „Daugava”, kas savā laukumā ar 2:3 piekāpās Marijampoles „Sūduva”.

Viesos daugavpilieši tika pie panākuma ar 1:0, tādēļ mājās mūs apmierināja pat neizšķirts. Diemžēl jau 8. minūtē tika ielaisti vārti – Kaspars Ikstens Rafaela Ledesmas izpildīto soda sitienu atsita nepārāk veiksmīgi, to izmantoja viesi, gūstot vārtus ar galvu. Pēc tā iniciatīva pārgāja mājinieku pusē, tomēr bīstami momenti tika veidoti reti. Par pamatīgu triecienu lietuvieši parūpējās pirmā puslaika kompensācijas laikā, pretuzbrukumā iesitot otros vārtus.

Pēc pārtraukuma viss atkal sagriezās kājām gaisā. Stenlijs Ibe uz noteikumu pārkāpuma robežas panāca 1:2, bet vēl pēc pāris minūtēm ar atkārtotu sitienu jau 2:2! Šāds rezultāts jau bija izdevīgs „Daugavai”, kas sāka izteikti spēlēt no aizsardzības. „Sūduva” neko bīstamu neprata izveidot, bet daugavpiliešiem bija iespējas izvirzīties pat vadībā. Diemžēl 84. minūtē nevajadzīgi noteikumus pie sava soda laukuma pārkāpa Vadims Logins. Ledesma sodu izpildīja perfekti, raidot bumbu zem pārliktņa – 3:2.

Šāds notikumu pavērsiens piespieda „Daugavu” spēlēt ar četriem uzbrucējiem, pie tam tas gandrīz attaisnojās – vienā no epizodēm no pāris metru attāluma pa stabu trāpīja Mamuka Gongadze...

Divu spēļu summā rezultāts 3:3, tomēr marijampolieši tiek tālāk, pateicoties vairāk gūtajiem vārtiem izbraukumā.