Biatlonists Oļegs Maļuhins Daugavpilī atklās Samsung Iedvesmas skrējienu

13.06.2012

Daugavpils, 2012. gada 12. jūnijs – Atzīmējot Samsung Iedvesmas skrējiena atklāšanu Latgalē, ceturtdien, 14. jūnijā plkst. 16:00 Vienības laukumā, Daugavpilī biatlonists Oļegs Maļuhins aicinās uz kopīgu startu Latvijas SOS bērnu ciematu atbalstam.

Aicinot piedalīties Iedvesmas skrējienā Hope Relay, Samsung Electronics Baltics piedāvā ikvienam Latvijas iedzīvotājam iejusties Londonas Olimpisko spēļu lāpas nesēja lomā, paveicot labu darbu. Ikviens var palīdzēt audžuģimenēm Latvijas SOS bērnu ciematos, jo par katriem noskrietiem, ar velosipēdu nobrauktiem vai kā citādi aktīvi mērotiem 3 kilometriem Samsung ziedos 1 eiro bērniem, kuri dzīvo Latvijas SOS ciematu audžuģimenēs.

Atklājot akciju Latgalē, Oļegs Maļuhins kopā ar citiem sportiskiem Latgales iedzīvotājiem veiks kopīgu Iedvesmas skrējiena distanci. Piedalīsies arī dažādas komandas, gan skrienot, gan braucot ar velosipēdu – sporta veikala Sports 2000 komanda, Olimpiskā sporta centra komanda, triatlonista Anatolija Ļevša komanda, Sporta skolas audzēkņu komanda u.c. Viņiem pievienoties aicināts ikviens aktīva dzīves veida cienītājs, bet Latgales starta dalībniekus uzmundrinās pārstāvji no pašvaldības un Olimpiskā sporta centra.

Piedalīties Samsung Iedvesmas skrējienā var ikviens, kurš viedtālrunī lejuplādējis bezmaksas aplikāciju Hope Relay un reģistrējis savu dalībnieka profilu. Par katriem ar aktivizētu aplikāciju mērotiem 3 kilometriem Samsung ziedos 1 eiro bērniem Latvijas SOS ciematu audžuģimenēs. Maksimālā vienā dienā mērotā distance var būt 42 km, vidējam ātrumam nepārsniedzot 40 km stundā.

„Samsung aicina iesaistīties Iedvesmas skrējienā aktīva dzīvesveida piekritējus visā pasaulē. Tā ir lieliska iespēja sajust Olimpisko spēļu sportisko, vienojošo gaisotni un īstenot vienu no Olimpiskajām pamatidejām – kopā paveikt labu darbu,” skaidro Samsung Electronics Baltics Korporatīvās komunikācijas vadītāja Iveta Bojāre. Samsung Iedvesmas skrējiens 29. maijā atklāts arī Lietuvā un Igaunijā, aicinot palīdzēt SOS bērnu ciematiem visās trijās Baltijas valstīs.

Atbalsta sabiedrībā zināmas iedvesmojošas personības
Samsung Iedvesmas skrējienu atbalsta daudzas sabiedrību iedvesmojošas personības, tajā skaitā grupa Instrumenti, kā arī restorāna Vincents šefpavārs un biedrības Slow Food Riga priekšsēdētājs Mārtiņš Rītiņš, kurš Samsung Iedvesmas skrējiena atklāšanā 29. maijā tika paziņots kā viens no četriem Olimpiskās lāpas nesējiem, kuri šovasar piedalīsies Londonas Olimpisko spēļu lāpas stafetē Lielbritānijā.
Iedvesmas skrējienu atbalsta arī Samsung sūtne Londonas Olimpiskajās spēlēs, vieglatlēte Ineta Radeviča. Atbalstītāju vidū arīdzan biatlonists Oļegs Maļuhins, motosportists Lauris Freibergs, kā arī aktieri Gundars Grasbergs un Juris Žagars. Viņi piedalās īpašajos Samsung Iedvesmas skrējienos Daugavpilī, Liepājā, Jelgavā un Valmierā, aicinot iesaistīties un paveikt labu darbu arī reģionu iedzīvotājus. Iedvesmas skrējiens Baltijas valstīs noslēgsies līdz ar Baltijas Olimpiskās lāpas nesēju došanos uz lāpas stafeti Lielbritānijā jūlija vidū.
Hope Relay aplikācija bez maksas pieejama Samsung Apps, Google Play un App Store.

Vairāk informācijas: http://www.samsung.com/lv/london2012/samsung-hope-relay/
Papildu informācija:
Liene Krīvena Iveta Bojāre
Sabiedrisku attiecību aģentūra Deep White Samsung Electronics Baltics

Projektu vadītāja Korporatīvās komunikācijas vadītāja
Mobilais tālr.: +371 2910 9268 Mobilais tālr.: +371 2655 4515
E-pasts: liene@deepwhite.lv Tālrunis: +371 6707 6045 E-pasts: i.bojare@samsung.com

Samsung un Olimpiskās spēles
Samsung Electronics ir Londonas 2012. gada Olimpisko spēļu un Olimpiskās lāpas stafetes vispasaules partneris, kas atbalsta Olimpisko kustību jau vairāk nekā 20 gadus. Pirms katrām Olimpiskajām spēlēm Samsung visā pasaulē izvēlas īpašus Olimpiskos sūtņus, kuri atbalsta un popularizē olimpisko ideju. 2012. gada Londonas Olimpisko spēļu sūtne no Latvijas ir vieglatlēte Ineta Radeviča.

Jau trešo reizi Samsung sniedz vienreizēju iespēju Olimpiskās lāpas stafetē piedalīties arī Latvijas pārstāvjiem. Šogad mūsu valsti pārstāvēs četri lāpneši. Divi no tiem – sporta skolotājs Aivars Čaklis no Ventspils un tulkotāja Ieva Liepiņa no Rīgas – ir pirmie lāpas nesēji, kuri izraudzīti publiskās atlases procesā. Par Samsung lāpnešiem izvēlēti arī restorāna Vincents šefpavārs un biedrības Slow Food Riga priekšsēdētājs Mārtiņš Rītiņš un 14 gadus vecā Valmieras SOS bērnu ciemata audzēkne Linda Kļaviņa, kuri vienlaikus ir Samsung Iedvesmas skrējiena Hope Relay atbalstītāji.
Londonas 2012. gada Olimpisko spēļu lāpas stafete Lielbritānijā aizsākās 18. maijā. Līdz pat Olimpisko spēļu atklāšanai 27. jūlijā Olimpiskā uguns 8000 lāpas nesēju rokās 70 dienu laikā apceļos visu Lielbritāniju, mērojot kopumā 8000 jūdzes. Vairāk informācijas: www.samsung.com/lv/london2012

Par SOS Bērnu ciematu asociāciju
Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija ir nevalstiska labdarības organizācija, kas nodrošina ilgtermiņa ģimenes modeļa aprūpi bez vecāku gādības palikušiem bērniem un īsteno ģimeņu stiprināšanas projektus vairākās Latvijas pašvaldībās. Divu SOS bērnu ciematu audžuģimenēs (Īslīcē un Valmierā), kā arī SOS jauniešu mājās Jelgavā un Iecavā – atbalstu, drošību un jaunas mājas raduši 150 bērni un jaunieši no visas Latvijas. SOS ģimeņu stiprināšanas projekti ik gadu sniedz nepieciešamo atbalstu un palīdzību vairāk kā 700 bērniem no Valmieras, Rīgas, Bauskas, Olaines un Cēsu novadu sociālā riska ģimenēm. Vairāk informācijas: www.sosbernuciemati.lv