F.Vilcāna kauss aizvadīts godam, dāmu konkurencē uzvara daugavpilietēm

02.05.2012
Trīs dienas Daugavpilī viesojās sešu valstu pārstāvji, lai ne tikai izbaudītu Daugavpils pilsētu, bet arī samērotu spēkus Franča Vilcāna piemiņas kausā, kas norisinājās jau ceturto reizi. Dāmu konkurencē uzvaras laurus plūca tieši daugavpilietes.

Francis Vilcāns bija pazīstams ar ļoti aktīvu darbību volejbola popularizēšanā Daugavpilī. Šī iemesla dēļ viņam par godu no 28. līdz 29. aprīlim tika sarīkots jau ceturtais piemiņas turnīrs veterāniem (senioriem). Šogad turnīrā piedalījās 14 komandas – deviņas vīriešu konkurencē un piecas dāmu.

Lai katra punkta izspēlei būtu lielāka nozīme, visas spēles ritēja divus setus, tādējādi bija pieļaujams arī neizšķirts. Cīņas abās grupās bija ļoti spraigas. Vienā no pusfināliem vīriešu konkurencē Ļvovas volejbolisti izšķirošā punkta izspēlē pieļāva muļķīgu kļūdu, kā rezultātā netika finālā, bet ieguva trešo vietu. Vīriešu konkurencē pirmā vieta tika Polijas spēlētājiem, otrajā vietā Mālpils komanda no Latvijas.

Daugavpils vīriešu komanda labāko četriniekā netika, ieņemot vietu sešiniekā. Lieliski nostartēja sieviešu komanda, kas neuzvarēja tikai vienā cīņā (1:1), tomēr tas netraucēja kļūt par visu sacensību uzvarētājām (komandas kapteine Santa Catlakša)! Otro vietu ieguva Krimas komanda „Oasis”, bet trešās bija Kauņas spēlētājas.

Viena no sacensību organizētājām Jevgēņija Dedels pastāstīja, ka tik augstā līmenī F.Vilcāna piemiņas kausa spēles vēl nekad nav tikušas aizvadītas. Organizatoriskajā jomā bija nelielas problēmas, bet nākotnē tās tiks labotas. Turpmākajos plānos ietilpst arī Itālijas, Bulgārijas, Horvātijas un Moldovas vienību piesaiste, bet šoreiz spēlēja poļi, lietuvieši, baltkrievi, krievi, latvieši un ukraiņi.

Sacensību viesi bija ļoti apmierināti ar uzņemšanu (viņiem tika sagatavota arī izklaidējošā kultūras programma), kā arī pārsteigti par to, ka uz atklāšanas ceremoniju ieradās Latvijas Volejbola federācijas vadība, Daugavpils Sporta pārvaldes vadība, bet uz noslēguma ceremoniju arī Daugavpils Domes priekšsēdētāja Žanna Kulakova un Vjačeslavs Širjakovs. Šādu augstu amatpersonu piedalīšanās nepārprotami liecina par augsto turnīra statusu.