Bokseriem labas sacensības Rīgā

02.05.2012
No 27. līdz 29. aprīlim Rīgā norisinājās starptautiskās sacensības boksā, kurās piedalījās sportisti no Somijas, Zviedrijas, kā arī no daudzām Latvijas pilsētām. Kopējais dalībnieku skaits sasniedza 150 cilvēkus. Medaļas tika dalītas divās vecuma kategorijās – 1997./1996. gadā dzimušie un 1995./1994. gadā dzimušie.

Galvenais šo sacensību mērķis bija noteikt galējo Latvijas izlases sastāvu dalībai pasaules jauniešu čempionātā, kas notiks 2012. gada oktobrī Taizemē. Starp izlašniekiem ir Daugavpils BJSS audzēknis Dmitrijs Zaharovs. Tāpat bija svarīgi noteikt sastāvu dalībai Latvijas 3. Olimpiādē, kas vasarā notiks Liepājā, kā arī pārbaudīt savu varēšanu uz somu un zviedru bokseru fona.

Daugavpils bokseri nelika vilties. Uzvaras lauri tika Edgaram Koržeņevskim, kurš svara kategorijā līdz 46 kilogramiem boksējās pat ar trīs gadus vecākiem pretiniekiem. Viņa fināla konkurents pat atteicās doties ringā, tādēļ pirmā vieta tika bez cīņas.

Pirmā vieta arī Edvīnam Kotelam, kurš finālā traumēja savu pretinieku, kā arī Evanderam Servutam. Nepārspēts svara kategorijā līdz 49 kilogramiem bija arī Dmitrijs Zaharovs.

Otrās vietas Ritvaram Šuļgam, Denisam Paramonovam, Ēvaldam Teikmanim un Ņikitam Ļemjakinam.

Ar sportistu parādīto sniegumu apmierināts bijis boksa nodaļas vadītājs Vladislavs Sokolovs: „Sacensības aizritēja augstā līmenī, mūsu uzdevums bija iegūt vismaz četras zelta medaļas. Tas tika izpildīts, bet varējām nostartēt arī labāk. Bez zaudējumiem nav uzvaru.

Eiropas skolnieku čempionātā Ļvovā Latvijas izlases sastāvā piedalīsies Edgars Koržeņevskis, bet Dmitrijs Zaharovs startēs pasaules čempionātā.