„Daugava” izcīna otro vietu

02.04.2012
Latvijas futbola Virslīgā uzvarēt turpina Daugavpils „Daugava”, kas pirmajā mājas spēlē ar 1:0 pārspēja Jūrmalas „Spartaku”. Vienīgos vārtus guva Andrejs Kovaļovs otrā puslaika vidū.

Virslīgas debitante „Spartaks” sastāva ziņā neatgādina debitanti, jo tajā pulcēti leģionāri no tādām valstīm kā Kolumbija un Gana, kā arī vairāki spēcīgi Latvijas futbolisti. Neskatoties uz to, pirmajā puslaikā iniciatīva piederēja „Daugavai”, kas uzbruka bīstamāk, kā arī vairāk kontrolēja bumbu. Labākā iespēja izcelties bija Mamukam Gongadzem, taču viņa akrobātisko sitienu vārtsargs atvairīja. „Spartaks” uzbrukumā izmantoja tehnisko leģionāru prasmes pretuzbrukumos, kā arī pāris reizes bīstami izpildīja standartsituācijas.

Otrā puslaika pirmajās minūtēs daugavpilieši izveidoja virkni bīstamu momentu, tomēr tas bija tikai mirkļa uzplaiksnījums. Sākoties pamatīgam sniegam un krusai, „Spartaks” uz vairākām minūtēm pārtvēra iniciatīvu. Par laimi, to izdevās mainīt puslaika vidū, kad „Daugavas” pretuzbrukums tika pārvērsts vārtu guvumā. Jevgēņijs Simonovs centrēja no kreisās malas bumbu soda laukumā, kur veiklākais izrādījās Andrejs Kovaļovs – 1:0.

Atlikušajā laikā „Daugava” nospēlēja precīzi, nedodot viesiem iespējas izlīdzināt rezultātu. Smagos laikapstākļos izcīnīta smaga uzvara. Turnīra tabulā daugavpilieši ar sešiem no sešiem iespējamajiem punktiem dala pirmo pozīciju ar „Liepājas Metalurgu”.