Baltkrievijā Jitae ieguva 3 godalgas

01.03.2012
26.februārī Vitebskā (Baltkrievijā) notika taekvondo turnīrs junioriem, kas tika veltīts Dzimtenes aizstāvja dienai. Daugavpils sportisti ieguva vienu zelta un divas bronzas godalgas.

Šajās sacensībās piedalījās stiprākie privāto klubu un sporta skolu sportisti no visas Baltkrievijas. Sporta sistēma Baltkrievijā ļoti stipri atšķirās no tās sistēmas, kas pastāv Latvijā: tur lielu lomu spēlē valsts atbalsts, Padomju Savienības sporta tradīciju un metožu saglabāšana, treneru sastāva sagatavošana.

Latvijas sportistu dalība šajā turnīrā jau kļuvusi par tradicionālu. Pirmkārt, sacensību līmenis ir pietiekami augsts, otrkārt, turnīra organizatoru viesmīlība vienmēr atstājusi patīkamu iespaidu, treškārt, izmaksas dalībai turnīrā ir samērā nelielas.

Šogad Latviju pārstāvēja klubu „Hansu” (Rīga) un „Jitae” (Daugavpils) sportisti. Par dalību turnīrā stāsta vecākais treneris Boriss Ivanovs: „Šīs sacensības mums ir svarīgas, jo tās ir starppārbaude mūsu junioru sagatavotībai. Nākotnē mūs gaida dalība dažādos starptautiskajos turnīros, t.sk. arī mūsu pilsētā 3.martā. Pēc tam atlase iekļūšanai valsts izlasē pasaules čempionātam junioriem, kas notiks šogad aprīlī, Ēģiptē.

Sacensībās Vitebskā mūsu komandas sportisti parādīja labu sagatavotības līmeni un lielu vēlmi uzvarēt, kā rezultātā kopvērtējumā iegūta 1 zelta un 2 bronzas medaļas. Protams, ir vēl daudz darāmā. Tā, piemēram, trijiem mūsu sportistiem tikai 1 punkta pietrūka, lai nokļūtu nākamajā sacensību posmā. Vieni nespēja „panākt”, citi „noturēt punktus”. Tie visi ir taktiskās un fiziskās sagatavotības jautājumi. Tāpat lielu lomu nospēlēja sacensību noteikumu laba pārzināšana. Neskatoties uz objektivitāti sportistu tehnikas rezultativitātes novērtēšanā, svarīga ir arī soda punktu par pārkāpumiem noteikšanas sistēma. Uz doto brīdi sportista divi brīdinājumi nes vienu uzvaras punktu viņa pretiniekam. Šo kārtību regulē tiesnesis centrā, kurš spēj būtiski ietekmēt divcīņas rezultātu.”

Daugavpils „Jitae” kluba sportisti ieguva: divas bronzas medaļas – 15.vidusskolas skolnieks Oskars Buķis (-59 kg.) un Valsts ģimnāzijas skolnieks Jēkabs Medvedevs (-68 kg.), savukārt par čempionu svara kategorijā līdz 63 kg kļuva 10. vidusskolas skolnieks Edgars Gedroics.