Nākotnē „Magic Skates” cer piesaistīt arvien plašāku dalībnieku pulku

26.03.2012
Daiļslidošanas sacensību „Magic Skates” galvenā organizatore Natālija Miškovska tikšanās laikā ar presi plašāk pastāstīja par aizvadītajām sacensībām, kā arī nākotnes plāniem.

Sporta preses konferencē Miškovska plašāk pastāstīja par „Magic Skates” sacensību organizēšanu. Šādas sacensības Daugavpilī norisinājās jau sesto reizi. Pirmajā gadā tās bija Daugavpils un Jelgavas daiļslidošanas klubu savstarpējās sacensības, bet jau vairākus gadus šis turnīrs kļuvis par starptautisku, jo uz to ierodas sportisti no Lietuvas, Igaunijas, Krievijas un Baltkrievijas. Kā atzina Miškovska, pie mums labprāt ierastos sportisti arī no citām valstīm, taču lielākā problēma ir vājā ceļu infrastuktūra, jo uz Daugavpili grūti nokļūt. Šo situāciju varētu labot Lociku lidostas atdzīvināšana.

Arī šogad sacensības tiesāja igauņi (ar rīdzinieku palīdzību), kuri pēdējos gados, pateicoties krievu treneru pieplūdumam, daiļslidošanā ir pamatīgi aizsteigušies priekšā citām Baltijas valstīm. Tiešāšana ritēja pēc jaunās punktu skaitīšanas sistēmas. Nepieciešamās aparatūras iegāde ir ļoti dārga. Speciālā inventāra iegādei būtu nepieciešami 22 tūkstoši latu, tādēļ tas tika vests no Rīgas.

Uz nedēļas nogalē notikušajām sacensībām ieradās 114 sportisti, bet pietiekušies bija pat 135, taču dažādu iemeslu dēļ nevarēja ierasties visi. Nākotnē tiek plānots, ka sacensības tiešraidē tiks demonstrētas, izmantojot internetu. Ir arī citas ieceres, kā celt kopējo līmeni, jo Daugavpils allaž izceļas ar interesantām idejām. Arī šogad tika gatavotas krāsainas dāvanas visiem dalībniekiem un treneriem.

Par sacensību kulmināciju kļuva mūsu un visas Baltijas lielākā talanta Denisa Vasiļjeva uzstāšanās. Viņš, neskatoties uz slimību, tika pie pārliecinošas uzvaras. Miškovska pastāstīja, ka Denisa pirmā trenere, par spīti tam, ka daudzi domā, ka tā ir Jeļena Ivanova, ir rīdziniece Ļena Sirohvatova. Ar Denisu tāpat strādā arī daudzi citi ārzemju speciālisti, pie tam visus viņa priekšnesumus sagatavojuši tieši ārzemnieki. Šobrīd viņu trenē Antons Smirnovs.

Daugavpils audzēkņi kopumā nostartēja veiksmīgi. Mūsējiem piecas uzvaras un vairākas godalgotās vietas.