Aizvadītas taekvando sacensības

14.02.2012
11.februārī Daugavpils Olimpiskajā centrā notika taekvondo turnīra „Jitae Cup 2012” pirmais etaps. Šo pasākumu organizēja Latgales taekvondo centrs „Jitae”, kuru vada 5. Dana melnās jostas īpašnieks Boriss Ivanovs. Jau vairāk nekā 10 gadus LTC „Jitae” ir „flagmanis” taekvondo kā olimpiskā sporta veida virzīšanā un attīstībā ne tikai mūsu pilsētā, bet arī visā Latgales reģionā. Šā kluba pārstāvji vairakkārt kļuvuši par Latvijas un starptautisko čempionātu godalgoto vietu ieguvējiem. Pašlaik daži LTC „Jitae” sportisti cītīgi gatavojas piedalīties junioru pasaules čempionātā, kas notiks šī gada aprīlī Ēģiptē.

Taekvondo mūsu pilsētā jau sen kļuvis par populāru sporta veidu, tādēļ liels ir to sportistu skaits, kuri vēlējās pārbaudīt savu sagatavotības līmeni un sacensties tik nopietnā disciplīnā kā sparings. Tas patīkami pārsteidza sacensību organizētājus. Īpaši iepriecināja dalībnieku skaits jaunākajās vecuma grupās, kā arī viņu „kaujas gars” un centība uzvarēt.
Sacensību gars un emocijas sita augstu vilni šajā dienā ne tikai sporta laukumos, bet arī skatītāju vidū, kur mammas un tēvi, apbruņojoties ar video un foto kamerām, centās iemūžināt savu bērnu slavas mirkļus.

Latgales taekvondo centra „Jitae” prezidents Boriss Ivanovs, apkopojot turnīra „Jitae Cup 2012” pirmā etapa rezultātus, augsti novērtēja treneru un sportistu darbu, gatavojoties šim turnīram: „Kopumā visi uzdevumi, kas tika doti treneru sastāvam rudens-ziemas apmācību periodā ir izpildīti. Ir acīmredzami sportistu panākumi sitienu tehnikas un pārvietošanās ātruma uzlabošanā. Lielu ieguldījumu tam deva vasaras sporta nometne, kur šiem jautājumiem tika veltīta īpaša uzmanība, izmaiņas darba organizācijā, grupās, kā arī papildus treniņu ieviešana. Pašlaik puiši un meitenes, kas pretendē uz iekļūšanu pilsētas izlasē, trenējas piecas reizes nedēļā, kā arī regulāri piedalās mācību -treniņu sanāksmēs gan pilsētā, gan ārpus tās. Pamati ielikti labi – atliek virzīties uz priekšu un neapstāties pie sasniegtā.

Mūsu sportistu tuvākie plāni: starptautisks triju dienu seminārs Viļņā, starptautisks turnīrs Baltkrievijā un svarīgs turnīrs, kas notiks mūsu pilsētā 3. martā.

Boriss Ivanovs izteica lielu pateicību sportistu vecākiem par neatlaidību, rūpēm un vispusīgu atbalstu savām atvasēm.