Šahiste Limanovska nospēlēja neizšķirti ar lielmeistaru Alekseju Širovu

24.02.2012
2012.gada 15. – 20.februārī Jūrmalā notika starptautiskās jauniešu šaha sacensības „Alekseja Širova ziemas kauss”, kur piedalījās 12 jauniešu šaha komandas no Latvijas, Lietuvas, Krievijas un Baltkrievijas (vecuma grupa – līdz 14 gadiem).

Sacensības, kas notika ar Latvijas Šaha federācijas atbalstu, idejas autors un galvenais organizētājs – starptautiskais lielmeistars Aleksejs Širovs – pirmais numurs Latvijas šahistu reitingā (31.vieta FIDE Pasaules reitingu sarakstā).

Bronzas medaļu šajās prestižajās sacensībās Rīgas Šaha skolas komandas sastāvā ieguva vienpadsmitgadīgā daugavpiliete – Krievu liceja skolniece Elizabete Limanovska (treneris – starptautiskais lielmeistars Arturs Neikšāns). Ar 4 punktiem no 7 viņa parādīja labu spēli un veiksmīgi konkurēja ar pieredzējušajām pretiniecēm.

Elizabetes šaha partiju ar Krievijas izlases dalībnieci Poļinu Polhovsku lielmeistars Aleksejs Širovs atzīmēja kā vienu no interesantākajām partijām turnīrā – neskatoties uz to, ka Daugavpils šahistei neizdevās izcīnīt uzvaru šajā partijā, viņa sekmīgi pretojās, demonstrējot radošu pieeju spēlei un saglabājot intrigu līdz partijas beigām.

Simultānspēles seansā ar Alekseju Širovu Elizabete Limanovska bija viena no nedaudzajiem šahistiem, kuriem izdevās nezaudēt lielmeistaram – partija beigusies neizšķirti.

„Alekseja Širova ziemas kauss” kļuva par ļoti iespaidīgu notikumu jaunajai sportistei – papildus šaha sacensībām viņa varēja iepazīties un novērot klātienē tādas šaha zvaigznes kā Vasilijs Ivančuks, Aleksandrs Morozevičs un Šahrijars Mamedjarovs - viņi piedalījās starptautisko šaha sacensību “Vladimira Petrova memoriāls” lielmeistaru finālā, kas notika tajā pašā laikā Jūrmalā.